PDA

Zobacz pełną wersję : jak ocenić wiek żółwia



Yaqbi
12-04-2013, 08:36
witam,
czy ktoś wie po czym poznać wiek żółwia (Greckiego)? Jak go dostałem dwa lata temu (w zasadzie ją) to już nie była w jajeczku, miała wtedy 6 cm długości. Teraz ma 18. Czy są jakieś zasady określenia wieku takiego żółwia??

Pozdrawiam

MataManX
12-04-2013, 08:51
co do wieku to chyba z 5-6 lat będzie mieć maksymalnie ale martwi mnie to że u ciebie rośnie tak szybko czy przypadkiem nie za szybko ?? może jest przekarmiana ??

Paulazz
12-04-2013, 08:56
wet mi powiedział że 1-1.5 cm na rok ( przyrost) jest w niewoli odpowiedni...

wydaje mi sie że u greckich może być podobnie

Yaqbi
12-04-2013, 10:57
temat karmienia mojej żółwicy był poruszany już kiedyś. Wspólnymi siłami ustalono, ze winą takich przyrostów był biorept - gotowy pokarm dla żółwi lądowych, którego skład został tu zbiorowo skrytykowany. Kiedy podawałem go małej, przez pierwszy rok miała przyrost 10cm, co niestety sprawiło, ze tarczki grzbietowe zaczęły lekko wystawać. Zastosowałem się do podanych mi diet i teraz żółw już tak szybko nie rośnie, przez ostatnie pół roku praktycznie chyba nic nie urosła, a jeśli już, to minimalnie. Żółw zachowuje się normalnie, sprawia wrażenie zdrowego, jest ruchliwy, więc mam nadzieję, że nie ma powodu do obaw.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==