PDA

Zobacz pełną wersję : Termostat - pytanie o czujnik temperatury



kac
14-11-2013, 12:40
Witam!
Chce kuipić termostat EUROSTER 2000 taki jak ten pierwszy na terj stronie
http://www.into.pl/ogrzewanie/euroster.html
ale jest problem... mianowicie m on czujnik temperatury ma tak jak widać na tej focie http://www.into.pl/ogrzewanie/eurostert.html prawie wbudowany do środka... a mi chodzi o to żeby termostat stojąc na zewnątz terra kontrolował temperature wewnątrz.. i tutaj moje pytanie: czy można odlutować ten czujnik i przylutować go do kabelka a kabel przeprowadzić przez sufit? Wiecie o co biega? :)
Pozdrawiam!

chrzanu
14-11-2013, 13:07
jezeli chodzi o lutowanie to wsyzstko mozna robić, a nie lepiej kupiczwukły termostat za 15 zł i podpiać go do kalba czy do tego czym tam grzejesz ??

coolary
14-11-2013, 13:19
Używam dokładnie takich termostatów. Eurostar posiada czujkę zewnętrzną - przewód ma 2m długości. Różnica między takim termostatem a popularnym RT-2 jest OLBRZYMIA. Eurostar jest bardzo dokładny (tolerancja 0,5 C.) Innym wielkim plusem jest tryb pracy dzień/noc. Ma to duże znaczenie w hodowli delikatniejszych gatunków.

kac
14-11-2013, 14:51
ale na fotce przedstawiającej termostat od tyłu widać że czujka nie jest na zadnym kablu :( może są różne modele?

kac
14-11-2013, 14:58
chodzi o dokładnie taki termostat http://www.into.pl/ogrzewanie/eurostert.html wiadać na zdjęciu gdzie ma czujnik temperatury :( co mozna z tym zrobić?

chrzanu
14-11-2013, 15:14
tak jak mówiłeś, upiernicz końcówke dorób troche kabla i lutownica w ręke :D
ale sprawdź czy to jest na kabelku czy na jakimś metalowym "cycku" :D

Robert_R
14-11-2013, 22:01
Przecież na jednym z kolejnych zdjęć jest też wersja termostatu z czujnikiem do posadzki. Samodzielne wylutowanie termistora ( jeśli to termistor ) i podłączenie go na kabelku też pewnie by działało, ale pozbawiło Cię gwarancji.

Pozdr.

R.

Biber
15-11-2013, 00:01
tak jest tam taki z czujnikiem do posadzki ale takiego akurat nie moge kupić tylko taki jak ten pierwszy :/ coolary Ty kupujesz taki jak ten drugi z czujnikiem do posadzki czy taki jak ten pierwszy?

kac
15-11-2013, 00:12
ja tak samo jak biber moge kupić tylko taki jak ten pierwszy ... za dość tanio :)
aha... na stronie coolarego dusiciele.com.pl w dziale kolekca- morelia viridis jest zdjęcia przykładowe terra i widać na pierwszym zdjęciu że tam też chyba kabla nie ma????

coolary
15-11-2013, 00:56
Zapewniem, że w opakowaniu jest kablel! Inaczej taki termostat nie działał by prawidłowo. Jest on przeznaczony do ogrzewania podłogowego i czujka musi znajdować się pod podłogą. Na dalszych schematach widać czujkę. Idź do sklepu - tam sprzedawca wszystko dokładnie Ci wyjaśni.

kac
15-11-2013, 01:10
ok dzięki coolary :)

Madzia
15-11-2013, 09:00
A mi baran w sklepie powiedział że euroster 2000 nie ma czujnika podłogowego i mi wcisnął jakiś inny i wyszło że przepłaciłem.

Madzia
15-11-2013, 09:12
A jeszcze pytanie do coolarego czy w tym terra dla viridiska do utrzymywania wilgotności używasz tylko fogera czy spryskujesz jeszcze.
Napisz jakiej firmy i model masz ten termo-higrometr i jak się spisuje.

miki_
15-11-2013, 10:56
przeciez na tej stronce jest wyraznie ze termostat EUROSTER moze byc w dwoch wersjach:
- "goly" - czujnik wmontowany na stale w obudowie termostatu (201,30 zl)
- z czujnikiem podlogowym - ten ma czujnik na kabelku (237,90 zl)

Coolary pisze o tej 2 wersji ...

coolary
16-11-2013, 07:28
model z czujką ma na końcu litere "P". Terrarium też zraszam, fogger podnosi wilgotnośc - konieczna jest też imitacja deszczu. Obecnie używam już innych terrariów niż to na stronie. To był prototyp. Być może wkrótce je odsprzedam ;) Mam mało miejsca w domu i nie moge sobie pozwolić na jego "składowanie" bo może jeszcze sie przyda ;)

Biber
16-11-2013, 07:49
prototyp..??? może dasz jakieś zdjęcia terrariów które teraz masz u swoich viridisów... :)

coolary
16-11-2013, 11:34
Jak wszystko będzie gotowe zdjęcia pojawią się na mojej stronie i na forum. Wykańczam terraria dla podrostków nadrzewnych węży. Żeby odchować przez pierwsze 12-18 miesięcy, w wakacje czeka mnie budowa 2 nowych regałow dla dorosłych.

Biber
17-11-2013, 00:39
Coolary a u tych podrostków viridisów jak utrzymujesz odpowiednią wilgotność? systemem zraszjący?

coolary
17-11-2013, 01:39
Zwyczajne zraszanie ;) Systemy zraszające (takie jak w biofilu) bede instalował w terrariach dla dorosłych nadrzewnych dusicieli.

Biber
17-11-2013, 01:43
czyli udaje Ci się utrzymać odpowiednią wilgotnośc samym zraszniem :) czy jeszcze foggerem?

coolary
17-11-2013, 03:18
W małym terrarium łatwo jest utrzymać odpowiednią wilgotność samym zraszaniem. Dodatkowym czynnikiem podnoszącym wilgotność jest używanie ogrzewania podłogowego + promiennik. Mata grzewcza podgrzewa wilgotne podłoże i wilgotność dodatkowo się zwiększa. Jeszcze w ramach wyjaśnienia- Terrarium które jest pokazane na stronie spełnia w 100% swoje zadanie. Wymieniem je na inne poniważ hodowla malutkimi kroczkami się powiększa a ja mam bardzo ograniczoną przestszeń. Musze budować całe regały od podłogi do sufitu żeby nie tracić miejsca na pojedyńcze "wolno stojące" terraria.

micgekon
17-11-2013, 04:09
Czyli wystarczy zwykły zraszacz (np. co się w nim najpierw zwiększa ciśnienie a potem spruskuje) lepiej "psikać" przez drzwiczki od przodu , czy może lepiej od góry chodzi o to co jest mniej stresujące? I jaka temp wody w zraszaczu pokojowa czy lekko ogrzana np. ok.30st?
Jakie masz oświetlenie w terra z tym viridiskiem zwykłą lustrzankę czy jakiś promiennik podczerwieni lub ceramiczny bo nie wiem czy w małym terra nie będzie zbyt jasno z takiej lustrzanki.

coolary
17-11-2013, 05:05
Zwykła lustrzanka. Ja spryskuje normalnie, przes otwartą przednią szybę. Zwykły zraszacz zupełnie wystarczy w małym terrarium dla podrostka. Jeżeli chodzi o większe terraria dla dorosłych polecam stososowanei systemów zraszających.

micgekon
17-11-2013, 09:51
Dzięki bardzo,jutro odbieram terra,potem urządzzenie wnętrza ,testy (rzeczywiście na razie zrezygnuje ze zraszania opartego na pompie z odkurzacza bo mi to małe terra zaleje). No i poszukiwania młodego viridiska...

42d3e78f26a4b20d412==