PDA

Zobacz pełną wersję : lapie powietrze dziobem



kazz
01-05-2013, 00:11
dzisiaj jeden z moich zolwi czerwonolicych zaczal lapac powietrze dziobem. nie ma glosnego oddechu, nie wypuszcza baniek nosem, ani nie ma nozdrzy pokrytych sluzem. nie kicha, ale chyba ma troche dziwno pozycje plywania....
nie wiem od czego zachorowal przeciogow nie mam w pokoju, powietza zbyt suchego tez nie ma w terra...
problem w tym ze w okolicy nie ma weta ktory zna sie na gadach:(
i jak mam mu teraz pomoc???

kazz
01-05-2013, 00:12
aha... temperatura wody : 23-25 stopni, a na powierzchni od 24 - 30 stopni

MataManX
01-05-2013, 08:37
TO ŁAPANIE POWIETRZA NOSEM I PŁYWANIE W NIENORMALNEJ POZYCJI TO JEST NAJPEWNIEJ ZAPALENIE PŁUC MOŻLIWE ŻE MIAŁEŚ ZBYT DUŻE RÓŻNICE MIĘDZY DNIEM A NOCĄ LUB KILKAKROTNE DUŻE WACHANIA TEMPERATURY. ZABURZENIA W UKŁADZIE ODDECHOWYM MOGĄ BYĆ TEŻ SPOWODOWANE RÓŻNYMI WYZIEWAMI WIĘC JEŚLI MIAŁEŚ COŚ W DOMU OSTATNIO MALOWANE TO TO MOŻE BYĆ PRZYCZYNA.

kazz
01-05-2013, 08:47
no wlasnie tu jest problem... bo nie wiem od czego to ma... w domu nie mialem zadnego malewania ani niczego takiego co moglby mu zaszkodzic...
a w nocy nie ma praktycznie roznicy w jego terra - moze 2 stopniowa ...

w sumie nei chodzi mi juz o sam powod choroby... ale o jego leczenie, bo takie zapelnie pluc to nie blaha sprawa...
moze mi ktos cosik poradzic? plissss :D

Yaqbi
03-05-2013, 12:19
mój żółw (grecki) kiedyś chorował podobnie, żadnych objawów poza głośnym kichaniem i kłapaniem dziobem co jakiś czas. Ponieważ nie mam w okolicy veta, podałem mu dostępny w sklepach preparat sery - bronchipur. Kilka dni kuracji i wszystko wróciło do normy.

krist
03-05-2013, 14:22
Jak napisał MataManX jest to prawdopodobnie zapalenie płuc (Twój opis na to wskazuje) narazie podnieś mu temperature wody 28-29 st i podaj dodatkowo witaminy, jeśli zacznie jeszcze bardziej pływac przechylony na jedną strone może to swiadczyć o rozszerzaniu choroby i wizyta u weta bedzie konieczna.

marix
03-05-2013, 23:51
podnoszac temperature wody podnies i temperature powietrza! W ten sposob wyleczylem (lekow nie podawalem) jednego z moich zolwi kilka miesiecy temu (byl jeszcze maluszkiem). Drugiego nie wyleczylem... A trzeci nigdy na nic nie chorowal.

kazz
04-05-2013, 01:38
skontaktowalem sie z Jarkiem Zajączkowskim i polecil mi cieple kapiele w antybiotyku dla golebi: Enrofloksacyna. dzis odbieram ten lek od weta i zaczynam kuracje.
a temp mu nie podnosilem bo wtedy jeszcze gorzej mu sie oddychalo...
thx za porady.
pozdro!!!

42d3e78f26a4b20d412==