PDA

Zobacz pełną wersję : Witam!



Olcia
04-05-2013, 05:29
Witam wszystkich żółwikowych maniaków! Miło mi ze mogę być tu na tym wspaniałym forum. Mam na początek kilka pytań.
Jakie białko zwierzęce mam podawać Tuptusiowi oprócz koników polnych, dżdżownic i rąbanki? Ostatnio dałam mu jakieś ślimaki z pobliskiego kanału i chyba je wszamał...

Pozdrówka
Olcia

MataManX
04-05-2013, 07:46
1. Napisz jakiego masz żółwia - wiek i gatunek.
2. Rąbanka podobnie jak mięso ssaków i ptaków odpada możesz o tym poczytać w innyhc postach.
3. Ślimaki są dobrym pokarmem jednak lepszym źródełem niż kanał jest akwarium ponieważ w kanale mogą byc zarażone paskożytami a pozatym mogą być zatrute różnymi zanieczyszczeniami.

Olcia
04-05-2013, 11:36
Ok, to dwuletni żółwik czerwonolicy. Stary kanał bydgoski to jedyny w pobliżu obszar wodny , mogę wziąść ich kilka a potem hodować chociaż moze rzeczywiście lepiej wziaść od kogoś z akwa...

Gerald
04-05-2013, 13:06
Białko - świerszcze (aż 70 % białka), i inne owady (oprócz gryzących i much).
Mozesz wziąść z kanału ślimaczki i je rozmnażać albo kupić kilka ampularii (po 2 zł/szt) i też je rozmnażać w jakimś małym akwa.

Olcia
07-05-2013, 09:58
Chciałabym się dowiedzieć czy w dobrych warunkach trzymam mojego Tuptuśka. Mam akwa 50x30 postawa a wys. 30 cm. On ma 2 lata więc jaki ma mieć poziom wody bo ciagle mi się wydaje że ma za niski. Ma poukładane kamyki i wysepkę z kamienia i oświeltlam to żarówką i ma tam jakąś grzałeczkę. Ma jakies 8 cm. (zółwik) Wydaje mi sie że to za mało choć i tak przez 2 lata się 2-krotnie powiększył zresztą samczyki są mniejsze. Aha jaki mam zastosować filtr bo cotygodniowa wymiana staje się uciążliwa przez 2 lata. Jakiej firmy , jaki rodzaj , takie coś dla początkującego i łatwego w obsłudze. Poziom wody jakieś 10 cm.

Olcia
14-05-2013, 03:47
ej no czemu nikt nie odpowiada? to forum jest chyba po to by móc pomagać ,nie?

Andriusza
14-05-2013, 04:05
Hmm, mysle, ze dlatego, bo najwyrazniej nie chcialo Ci sie poszukac odpowiedzi na Twoje pytanie we wczesniejszych watkach. A zapewniam Cie, ze o tym wszystkim juz bylo. Zbiornik na razie w miare odpowiedni, poziom wody za niski wg mnie. Zolw maly jak na 2 lata, moj ma 6 miesiecy i jest wiekszy od Twojego, ale jesli zdrowy jest, to ok. Pamietaj, ze czeka Cie wymiana zbiornika na wiekszy, wiec radze kupowac akcesoria juz na zapas. A wszystko, o co pytalas znajdziesz na stronie Jojka <url>http://jojek.klub.chip.pl/hobby/ramki.htm</url> I na prawde, poszukaj we wczesniejszych watkach. Troche inicjatywy :) Pozdrawiam.

krist
14-05-2013, 15:50
Taak strona Jojka jest najlepsza (dlatego że na bieżąco aktualizowana!!! znowu się podlizuje ktoś powie... ale taka jest prawda jedyny gość który aktualizuje stronke o żółwiach..)) jeśli chodzi o poziom wody i nie tylko (jak napisała Andriusza wszytko było już napisane) czym więcej tym lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(sam to pisałem już wielokrotnie) czerwonolice są to żółwie wodne które uwielbiają nurkować, zreszta nie ma przyjemniejszego widoku jak nurkująca gadzinka....

Olcia
15-05-2013, 03:18
Tak tylko mój tata mówi ze jak będzie miał więcej wody to się utopi..... :( W sumie rozmawiałam juz z tatą o filtrze i tata miałby mniej pracy przy czyszczeniu akwa...

Olcia
15-05-2013, 03:29
Czy żółwie mogą jeść mady?

marix
15-05-2013, 09:26
powiedy tacie, ze zolw nie moze miec za malo wody! tylko musi miec plycizny i wysepke

Olcia
06-06-2013, 11:50
Chcę was spytać jakiej KONKRETNIE firmy i modelu polecacie filtry? Czytałam ja stronie Jojka trochę o filtrach i chcę by mój Tuptuś miał jak najlepiej . Czytałam o kubełkowym w połaczeniu z dennym , ok ale jakiej firmy? Czy jest w opakowaniu dokładna insrtukcja?
Olcia :)

Jojek
06-06-2013, 14:18
Z polecaniem filtra to trochę tak jak z polecaniem zwykłej żarówki (która lepsza osram czy philips? ważne że świeci). I z filtrami jest podobnie (nie mówię że identycznie). O ile typ filtra można polecić to już z konkretną marką jest trudniej. Zwłaszcza że jak ktoś kupi filtr to go używa i nie ma możliwości porównania osobiście z innym typem. Oczywiście są drobne różnce, które powodują że ci co mieli kilka różnych modeli wolą jedne od drugich. Ale wynika to raczej z drobnych różnic bo sposób filtrowania praktycznie jest taki sam. Wiem że ilu jest użytkowników to będzie tyle różnych głosów na różne filtry. choć może zdarzy się jakiś konkretny głos przeciw jakiemuś modelowi...

Ja osobiście od 7 lat używam Fluvala 403 firmy Hagen, okrągły - trochę starszy model, i jestem z niego zadowolony. Te nowsze modele Fluwala podobają mi się i tyle mogę o nich powiedzieć.

Olcia
07-06-2013, 03:13
Ok dzieki Jojek poczekam takze na odpowiedzi innych... Czy kubełkowy to inaczej kanistrowy? Trudny w obsłudze? Gdzie go można kupić ? Przez internet czy gdzieś w sklepie? Piszesz że kubełkowy i denny to rewelacja ...sam tak masz?
Olcia

Olcia
11-06-2013, 05:13
Sorry że wam zycie truję ale chciałam się dowiedzieć jak urządzić akwarium. Ma wymiary ok. 48x28x30 czyli mniej więcej połowę z zalecanego ale na razie jest dobre. Jak mam je urządzić ? Jaki filtr ? Ile kosztuje? Wiem z rad ze najlepiej wyspę z pleksi by mieć dużo miejsca na basen, prawda? Tak a co położyć na dnie? Mam grzałkę AquaEl AQ 50 . Mam zamiar zrobić wyspę z pleksi i na nia nakleić przeciwpoślizgową mate łazienkową , bo juz tak widziałam w internecie.

Pozdrawiam Ola

Olcia
20-07-2013, 07:19
POMÓŻCIE MI LUDZIE KURCZĘ ŚLEPI JESTEŚCIE!!!!!!!!!!!!!!!

MataManX
20-07-2013, 07:31
W czym ci mamy pomóc z tego co ja widzę w starszych postach to już wiesz jak urządzić akwa więc jaki teraz jest problem ??

Olcia
31-07-2013, 07:34
Co zrobić by woda tak nie wyparowywała i wtedy jest taki brzydki białawy nalot na szybach akwarium. Czym to czyścić? Wogóle jakie stosujecie filtry !! Prosze powiedzcie bo ja nie wiem jaki mam wybrać !!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==