PDA

Zobacz pełną wersję : Niepokojące odchody



Marinero
04-05-2013, 12:59
Witam,
od jakiegoś czasu ( myślę, że ok. miesiąca ) zauważyłem u mojego Tuptusia
niepokojące tzn. rzadkie , wodniste odchody. Ma ok. 1,5 roku i jest karmiony
stynką , filetem rybnym, gamarusem, krewetką, ślimakiem. Jest to jego stałe jedzonko i nie wprowadziłem ostatnio niczego nowego. Bardzo proszę bardziej doświadczonych o wypowiedzenie się na ten temat.

Marinero
05-05-2013, 14:32
Witam ponownie, nie wiem może się wypowiedziałem nie jasno chodzi mi porostu o to czy stale utrzymująca się bardzo rzadka kupka u żółwia to normalka czy nie.
Bardzo proszę o wypowiedzenie się bardziej doświadczonych, tymbardziej, że w moim małym miasteczku nie ma weterynarza, który by się zajmował żółwiami.Jeżeli mogą to być objawy jakiejś dolegliwości od razu bym się za to zabrał.
Pozdrawiam Marinero.

Yaqbi
05-05-2013, 23:44
Raczej nie jest normalna sprawa, napewno nie w przypadku żółwi lądowych, ale myślę, że i u wodnych nie jest za dobrym znakiem. Zaczekaj na hodowców żółwia czerwonolicego, podadzą Ci przyczyny. U lądowych do przyczyn biegunki należą zbyt niska temperatura otoczenia, także podawanie zbyt zimnego pokarmu, albo podawanie niewłaściwego dla danego gatunku. Mój żółw miał kiedyś przez kilka tygodni biegunkę i strasznie sie martwiłem, bo miałwszystko co potrzeba, a okazało się, że podgryzał swoją kryjówkę, wykonaną z jakiejś zaprawy wapiennej. Od kiedy jązabrałem, wszystko jest ok.
Napisałeś też, że biegunka utrzymuje się od dłuższego czasu - napisz od kiedy, to fachowcy którzy się tu wypowiedzą będą mogli postaić lepszą diagnozę.

42d3e78f26a4b20d412==