PDA

Zobacz pełną wersję : POMÓŻCIE MI !!!!!!



Mikelos
05-05-2013, 02:50
witam

prosze was o rade

mam małego żółwika ostrogrzbietowego i niewiem jak urządzić mu akwa

akwa mam dł.60/szer.35/wys.35

jaki zrobić poziom wody,na jaką wysokość ??

jak urządzić POMÓŻCIE !!!!!!

z góry dzieki

pozdrawiam

MataManX
05-05-2013, 03:28
przeczyatj sobie opis czerwonolicego, przejżyj stronę Jojka i urządż podobnie w końcu dla ostrgrzbietego potrzeby są takie same jak dla czerwonolicego

marix
17-05-2013, 09:38
rada Manta jest dobra, ale na poczatek:
wody jak najwiecej, ale zolw musi miec do dyspozycji zarowno miejsca do nurkowania, jak i PLYCIZNY do wypoczynku. Musi tez miec wysepke, na ktorej moze sie wygrzewac pod lampka (najwygodniej zrobic z kamieni, wtedy moze uda sie zlozyc taka konstrukcje, zeby pod "plaza" byla grota - zolwie czasem lubia odpoczywac w mocno zacienionych miejscach). Koniecznie tez kup grza?ke z termostatem (40 zl wystarczy, choc grzalke lepiej kupowac troche na wyrost, na wieksze akwa niz masz). Jesli nie chcesz co drugi dzien zmieniac wody, to (na pocz?tek) prosty filtr (przy nieduzym akwa wystarczy +_ 30 zl) mechaniczny, z wkladem z gabki. Gabke powinienes zaszczepic kultura bakterii nitryfikacyjnych (kupisz w sklepie. dolewasz po nakretce - opakowanie starczy ci na rok). Wode wtedy bedziesz wymienial raz na tydzien, moze z czasem nawet rzadziej.
No i lampka do nagrzewania, z zarowka mleczna.
Te rzeczy mozesz zrobic latwo, szybko i bez wiekszych kosztow. O reszcie poczytaj u Jojka.

42d3e78f26a4b20d412==