PDA

Zobacz pełną wersję : dżdżownice



Koker
06-05-2013, 02:39
Witam!

Od niedawna hoduję żółwia stepowego. Kilka dni temu zauważyłem, iz bedąc na wybiegu mój Dudek zaatakował dżdżownicę (dosłownie jak tygrys) i wchrupał ją ze smakiem. Dla ciekawości podałem mu pod nos kilka innych, które podzieliły los pierwszej (dokładnie 4 sztuki). Żółwik sprawiał wrażenie zadowolonego. Nastepnego dnie zupełnie nie interesował sie zieleniną tylko z nosem przy ziemii dosłownie tropił dżdżowniczki. Nie dostał ich oczywiscie bo po lekturze kilku postów z przeszłości nabrałem sceptycyzmu co do pokarmu zwierzęcego i zaserwowałem mu dzień postu. Pytanie: czy od czasu do czasy nie mozna żółwikom rzeczywiście zaserwować jakiegoś mięska?

Pozdrawiam

Aleksander
06-05-2013, 03:11
Odpowiedź brzmi NIE. Jeżeli sam sobie znajdzie na wybiegu i zechce zjeść dżdżownicę, to pozwól mu oczywiście. Kilka robali raz w roku nie zaszkodzi:) Ale nie wprowadzaj mięsa do diety. Wyjaśnień było juz wiele, zresztą sam mówisz, że czytałeś starsze posty. Zastanów się też, czy dieta Twojego żółwia jest wystarczająco uromaicona i czy dostaje odpowiednią ilość wapna.

Pozdrawiam

Koker
06-05-2013, 03:15
O to mi chodziło.

Dzięki!

42d3e78f26a4b20d412==