PDA

Zobacz pełną wersję : żółw morderca



Beto
07-05-2013, 22:40
mam pytanko w jakim wieku zabraknie ochoty mojemy zolwiowi na polowanie na rybki.jak narazie zostaly mi dwie rybki z kilkunastu. zolw zabija dla przyjemnosci bo nie wszystkie rybki zjadl. chcialem wposcic kolejne rybki jak bede mial wieksze akwarium ale boje sie ze znowu je zje. pomozcie jak wiecie

MataManX
07-05-2013, 22:59
Ochota mu nie minie nigdy jedynie wraz ze wzrostem nie będzie mu już to tak sprawnie szło bo będzie wolniejszy i mniej zwrotny. Jeżeli puki co radzi sobie z rybkami możesz wpóścić nowe jeśli zapewnisz im wystarczjacą ilość miejsc do ukrycia przed nim może kilka przetrwa. Znam przypadki kiedy ryby nie tylko przetrwały ale i sie rozmnożyły w toważystwie żółwia.

kazz
08-05-2013, 00:26
racja... ochoty na polowanie nigdy mu nie zabraknie...
ale jest na to rada:) wstaw do akwa jakies groty, zameczki - cos przez co nie przecisnie sie zolw a spokojnie bedzie mogla sie tam ukryc rybka. mozesz tez posadzic np w jednym z katow akwa wiecej roslinek - tak zeby stworzyly one taka gestwine - rybki przez nia przeplyna a zolw nie powininien sie tam ladowac:)
sa rozne mozliwowsci... powodzenia!
pozdro!

Beto
08-05-2013, 00:36
tylko ze ja chce wposcic ze trzy rozdymki ktore maja okolo 8 cm i mozeliwe ze ich mieso jest trujace. nie wiem czy akorat tego gatunku i dla zolwia ale nie chcial bym sie przekonac .dlatego chce mu jeszcze wpuszczac glupiki zeby za nimi ganial i jako pokarm to moze zostawi rozdymki. wielkie dzieki za odpowiedzi

kazz
08-05-2013, 00:41
hmm... no nie wiem czy to dobry pomysl z tymi rozdymkami. twoj zolwik teraz jest pewnie jeszczy mlody to moze nie bedzie ich atakowal - ale w przyszlosci kto wie?... ja bym nie ryzykowal. dokup raczej wiecej gupikow, mieczykow, molinezji, neonow i wstaw kilka kryjowek to powinny jakos przetrwac:)

Beto
08-05-2013, 01:16
tak pewnie zrobie .duzo roslinek powstawiem zeby sie kryly.dzieki za pomoc

marix
08-05-2013, 01:22
u mnie plywaja z zolwiami brzanki i szczupienczyki. i jedno i drugie to szybkie rybki drapiezne. zolwie traz juz nawet nie probuja ich zlapac (poczatkowo probowaly). A rybki potrafia im podskubywac pokarm, ktory zolwie maja akurat w pysku...

Beto
08-05-2013, 01:36
ja tez mialem brzanki , mialem glonojada 2 milinezje i 3 neonki , mam jeszcze bojownika ktory nie ma wogole pletw bo zowl sie uczepial ogona i plywal za nim. jednego dnia zabil ze 3 rybki i zjadl nie cala jedna. ale teraz jak by sie uspokajal bo nie poluje na ta molinezje co mi zostala i nawet bojownik na spokoj.

marix
08-05-2013, 01:51
przedziwna byla sytuacja, gdy szczupie?czyk i zolw zabraly sie za jedna dzdzownice. jeden z jednego konca, drugi z drugiego... szczupienczyk urwal swoje i potem z godzine plywal z wystajacym z pyska kawalkiem (ze 2 cm), ktorego nie zdolal szybko polknac

Beto
08-05-2013, 01:59
jak mialem jeszcze neonki to zlapalem go na pozeranie jednej.nie byl w stanie jej zmiscic calej w pysku ,ogon wystawal mu z pyska. zato druga wygladala jak po ataku rekina , pod glowa miala idealny slad pyska zolwia. to znaczy brakowalo kawalka ryby w ksztalcie jego pyska.

wiktoria
08-05-2013, 12:55
beto brawo trzymac zolwia z rybkami.......

Wojciaszek
08-05-2013, 13:03
Co wam sie stalo??
Przeciez zolwia sie nie trzyma z rybkami bo je zje predzej czy pozniej. To jak by trzymac mysz z kotem w jednym popieszczeniu :] Gratuluje pomyslu :] Przeciez ryby to naturalny pokarm zolwi. Ja bym raczej radzil kupic 2 akwarium bo tak to z tego raczej nic nie wyjdzie.

PS. Ja moim zolwia daje suszone ryby do jedzenia, to dlaczego Twoj by mial zareagowac inaczej??

Jojek
08-05-2013, 14:48
He he, wszystko zależy od wieku żółwia i od wielkości zbiornika. U mnie gupiki mają się dobrze i pozdrawiają niedowiarków. Mnoży się ich tyle że zacząłem oddawać znajomym. Moja ośmioletnia żółwica od czasu do czasu jakiegoś chapsnie, zazwyczaj w nocy. Ale nie ma szans złapać i zjeść wszystkich. Hmm, może niedługo dodam nowy filmik na stronę.

A to co mówisz można przyrównać do fałszywego stwierdzenia że, w jednym lesie nie mogą występować wilki i zające, bo te drugie były by zaraz wszystkie zjedzone "predzej czy pozniej".

Tak więc wszystko jest względne.

kazz
08-05-2013, 14:50
ja mam 3 akwaria. jedno z zolwiami, drugie z rybkami, a w trzecim trzymam zywy pokarm dla zolwi - czyli mnoza sie tam gupiki i slimaczki. raz w miesiacu dostaja pare gupikow - zaleznie od tego ile sie mlodych urodzi.

Beto
08-05-2013, 22:41
ja mam zamiar tak zrobic, zeby w malym akwarium chodowac rybki na pokarm.ale zobaczymy co z tego wyjdzie.moj znajomy ma duzo rybek z zolwiem i dopiero zjadl dwie.jak mu podplynely pod pysk.wiec mam nadzieje ze i mikilka przetrwa w akwarium

Radek. P.
09-05-2013, 05:07
A ja 6 :-)
Jedno to żółwie, w drugim były po prostu ryby ale przerobię na Malawi (czyli będą tam żyły tylko pielęgnice z jeziora malawi), w trzecim były gupiki ale po raz kolejny zdziesiątkowała je jakaś epidemia, więc albo je zlikwiduję albo przerobię na inne ryby, w czwartym są drobniczki jednodniówki (Heterandia formosa) - najmniejsze ryby żyworodne i 7 z najmniejszych ryb na świecie, w piątym raki kubańskie, a w szóstym karliki szponiaste. Jakby tego było mało mam jeszcze papużki faliste. :-)

Co do wilków z zającami i żółwi z rybkami to mogą żyć razem i się rozmnażać jeśli środowisko jest wystarczajaco duże i bogate w kryjówki. Akwarium z żółwiami i rozmnażającymi się rybami można by już nazwać biotopem. Gdybyś dodał tam jeszcze rozmnażającą się populacje rozwielitek i bakterie, tak, że nie musiałbyś karmić byłby to już biotop, jak jezioro.

Wojciaszek
23-05-2013, 15:03
Wiecie u moich podopiecznych by to napewno nie przeszlo :) Albo wiekszosc z was ma jakies dziwne zolwie ( sorry ze urazilem was kochane zowiki) bo nie zapomne jak mi tata jak bylem maly zalatwil rybki. O to ta historia:
Pewnego razu do akwarium z rybkami doszla nowa rybka, byla dosc agresywna ;)
Wiec po jakims czasie zaczely sie wszystkie bic bo rownowaga zostala przez nia zachwiana. Mnie przy tym nie bylo :( (tata mi wszystko opowiedzial) Moj tata nie wiedzial co robic, pomyslal ze przezuci rybki do zolwia na chwile. No, a tu moj pamietny Derus (tesknie jeszcze za Toba) jak nie wszystkie po koleji to paszy bral i zjadal. No i to koniec historii!
Zolwie nie powinny byc z rybami w akwarium sa tego 2 przyczyny:
- Musza miec inaczej uzadzone akwarium
- Zolw zawsze bedzie drapiezca on to ma w genach :P Ja moim nie daje zywych ryb z 2 powodu bo sa mojej siostry i zal mi rybek wole kupic im juz suszone :)
Pozdawiam Wojciaszek przepraszam, ze jako jedyny jestem przeciwny czymania rybek z zolwiami tzn. jesli myslicie ze beda sobie tak zyly razem, jako pokarm to jak najbardziej wiec prose odwolac zarzut rzucone na tego zolwia :) ZOLW NIE JEST MORDERCA ON ZABIJA ZEBY ZYC :)
PS. No wlasciwie jezeli maci zauzmy 50-100 rybek i rozmnazaja sie strasznie bardzo to mozna zolwia czymac z nimi, ale i tak jestem przeciwny mi tu nie chodzi o rybki tylko o kochanye zolwie zeby arunki w akwarium byly pod nie, a nie pod potrzeby ryb :]

42d3e78f26a4b20d412==