PDA

Zobacz pełną wersję : Pływanie -żółwia czerwonolicego



ICE91
15-05-2013, 03:29
Witam!
Mam mały problem z moim żółwiem czerwonolicym (samiec) gdyż on nie umie pływać!! Prosze podać przyczyny dlaczego on może nie pływać i jak go nauczyć.
Pozdrawiam!

Gerald
15-05-2013, 03:36
Nie umie pływać - to poważny problem. Na początku poradź się jakiegoś weterynarza. Powinieneś mu kupic specjalne skrzydełka gumowe (dmuchane) do kupienia w sklepach zoologicznych, co ułatwii mu naukę pływania. Przyczyny mogą być różne może boi się wody albo łodzi podwodnych w twoim akwa. Bardzo ciężki przypadek.

bruenor
15-05-2013, 03:55
Co to znaczy "NIE UMIE PŁYWAĆ" ??
Jak się zachowuje po wpuszczeniu do wody??

no i czy jest to napewno czerwonolicy??

marioh
15-05-2013, 04:19
Faktycznie najwazniejsze jest,czy napewno jest to czerwonolicy,bo jezeli jakis ladowy to potrzebne mu beda koleczka na lapki.A tak powaznie to moze jest chory,lub ma jakies zaburzenia?Pozdrawiam.

ICE91
15-05-2013, 04:47
Jest to w 110% żółw czerwonolicy!!! Po wejsciu do wody spada na same dno i zaczyna tak jakby szybko biec i szuka ucieczki!!Czy to jest normalne ,a moze on jest chory??
pozdrawiam

krist
15-05-2013, 04:58
Napisz coś więcej jak się to objawia a poza tym ile ma lat- m-cy lub jakiej jest wielkość. jak długo go masz gdzie lub od kogo kupiłes lub dostałeś etc. Zdarzały się przypadki iż żółwie wodne były trzymane bez wody lub w bardzo małej ilości i niejednokrotnie dorosłe już te żółwie zapomniały jak się pływa!!!!!( wiem absurdalnie to brzmi ) po włożeniu do większej ilości wody tonęły, wpadały w panike były przerażone, ale z czasem powolutku dochodziły do siebie oswajały się z wodą i zaczynały pływać (wkońcu do tego stworzyła je natura) A jeśli nagle żółw ma problemy z pływaniem może to być oznaka choroby lub innych zaburzeń.

marix
15-05-2013, 05:00
obesrwuja go w spokojnie. moze to, ze on lubi chodzic po dnie, bierzesz za brak umiejetnosci plywania? moja plywaja swietnie, ale wedrowac po dnie tez lubia.

bruenor
15-05-2013, 05:11
Żółw to nie korek :)

Jak wkładasz go do wody to zachowuje się jak łódź podwodna.
Do dna i ucieka w poszukiwaniu kryjówki.

Mój kiedyś wyrwany ze snu pod żarówką tak wystrzelił do wody, że przywalił w szybę akwa a potem usiłował zakopać się pod żwirek.... (Myślałem, że zejdzie na zawał).

źółw na pewno się nie utopi włóż go do wody odejdź kilka metrów od akwa i poobserwuj go przez jakieś 5-10 min.

Aleksander
15-05-2013, 06:06
Geraldzie, tego typu pokpiwania z kogoś, kto ma problem, nawet jakby nie wiem jak smieszny Ci się wydawał, są trochę nie na miejscu. Jesteśmy tu po to, żeby sobie pomagać i stworzyć miłą atmosferę, a nie smiać się z siebie. To, że masz więcej doświadczenia, nie upoważnia Cię do tego typu zachowań. Trochę empatii - każdy kiedyś czegoś nie wiedział i sam na pewno bedziesz miał kiedyś jakieś wątpliwości, doskonały nikt nie jest.

Pozdrawiam
Natalia

Gerald
15-05-2013, 09:23
Znowu to samo, miałem dobry humor (przynajmniej jak wstałem), nikogo nie zamierzałem wśmiewać, ani pokpiwać ale jak widzę że jest jasno napisane:

"Mam mały problem z moim żółwiem czerwonolicym (samiec) gdyż on nie umie pływać!! Prosze podać przyczyny dlaczego on może nie pływać i jak go nauczyć."

treść tego jest napisana w sposób "niedorzeczny"i przepraszam jeżeli kogoś tym stwierdzeniem obrażam. Rozumiem stwierdzenie "mój żółw kręci się w wodzie w kółko, co mu jest" itp. (ma porażenie układu nerwowego). Ale autor mógł by chociarz zprecyzować jasno o co chodzi, bo jak na razie nie widzę w tym sensu szczególnie w tym "jak go nauczyć".
Masz racje nikt doskonały nie jest - ja też nie, a wyrozumiałość mam, ale trochę więcej rozsądku przy zadawaniu takich pytań.

krist
15-05-2013, 14:18
Nie zapominaj iż pytanie pisał 13-sto latek który nie zna się na gadzinie a i był to Jego pierwszy post na tym forum !!! Jeśli aż tak zle sprecyzował pytanie trzeba było Go poprawić i uzmysłowić co i jak ma pisać. a nie zaraz wyśmiewać.... a propo po ile są w zoologiku takie małe nadmuchiwane poduszki-rękawki dla żółwi??? ( ja też mam poczucie chumoru jak diabli ale najważniejsze jest aby ICE91 jakoś pomóc!! lub wytłumaczyć takie zachowanie gadzinki)

Arp
15-05-2013, 14:47
Boże to jest forum DYSKUSYJNE, tu sie DYSKUTUJEm a nie wyśmiewa, krytykuje że ktoś źle sprecyzował/zadał pytanie. Dojdzie do tego, ze ludzie niedoświadczeni bedą się bać pytać cokolwiek, w strachu przed wyśmianiem i efekt będzie taki, że ucierpią zwierzęta, na którym wszystkim tak bardzo ponoć zależy!

P.

Jojek
15-05-2013, 15:32
Bardzo proszę pisać na TEMAT. Nie chcę tutaj dyskusji o niczym. Jak pojawi się jakiś post nie na temat to zamknę wątek.

Moderator

Gerald
16-05-2013, 02:12
Dobra to z pierwszego postu ICE91 nie wynika nic, z drugiego wynika że żółw został przestraszony i zaczyna uciekać szukając schronienia w wodzie (noralne zachowanie). :)

Hecia
16-05-2013, 09:32
Nie śmiejcie się, mój żółw jak trafił do nas, to też miał problemy z pływaniem - u porzednich właścicieli miał poziom wody do połowy swojej wysokości (bo jeszcze się utopi!) i jak naleliśmy mu pełne akwa wody, to przez pierszych kilka dni okropnie się szamotał, spadał na dno i wyraźnie miał problemy. Po jakimś czasie oswoił się z wodą (głęboką) i widać było, że poczuł się pewniej.

Arp
16-05-2013, 15:57
Żólwie pływanie mają w małym pazurze;p Nie musza sie tego uczyć, bo maja to zapisane w genach, tak jak pies, który przy pierwszym kontakcie z wodą od razu potrafi plywać. Pozostaje jednak adaptacja do środowiska, czyli oswojenie sie z nowymi warunkami, a także wpływ stresu.

Pio

ICE91
22-05-2013, 00:44
Witam
Wsadzając żółwia do nowego akwa zaczął pływać i jestem z tego bardzo zadowolony!!!!!!!!
Uważam ,że ten wątek moze być już zamknięty!!
pozdrawiam

Olcia
01-06-2013, 07:37
Czekajcie! zanim zamkniecie temat zadam jeszcze jedno małe pytanko.... Mój żółw ma jakieś 8cm dł. jaki powiniem być jego poziom wody bo chce żeby płuwał a nie po dnie łaził Dodam ze na razie ma poziom wody mniej wiecej tyle ile długość karapaksu + oczywiście kamienie

MataManX
01-06-2013, 08:47
Lej wody na tyle dużo na ile pozwalają rozmiary akwarium. Jeśli zrobisz kilka plycizn na których żółw będzie mógł odpocząć to nie ma zbyt głebokiej wody w akwa.

Olcia
03-06-2013, 12:17
Dobra ale jak tak wysoko kamienie pouskawiać bysię nie porozwalały no bo wysepkę musi przecież mieć aha i jakiej konkretnie firmy , model byś polecił filtr bo narazie filtra nie mam a by było dużo lepiej bez cotygodniowej wymiany wody co jest oczywiście dodaktowym stresem dla Tuptusia...

Pozdrawiam Olka

krist
03-06-2013, 12:59
kamienie możnaby np posklejać, (klejem,zaprawą cementową) lub wywiercić otwory i poskręcać śrubami na kołkach albo zrobić z jakiegoś konara lub korzenia wyparzonego we wrzątku. A filtr moim (i nie tylko) zdaniem najlepszy jest firmy Hagen np. Fluval serii 104, 204 (tylko cena ok 220-280zł!) co w połączeniu z filtrem podżwirowym jest super! Poczytaj starsze posty filtry były omawiane już nie raz, (kubełkowe, kaskadowe)

42d3e78f26a4b20d412==