PDA

Zobacz pełną wersję : dorosly żółw przestal jeść!!!



chavez
17-05-2013, 13:02
Mój żółw jest juz doroslym osobnikiem. Po okresie zimowego "uspienia" nie moze przyjsc do siebie. Kiedys rzucal sie na jedzenie, a teraz gardzi nawet najsmaczniejszymi kąskami. Co moze byc przyczyna? I jak dlugo jeszcze wytrzyma bez jedzenia???? Poza tym nie wykazuje zadnych innych oznak stanow chorobowych.

Paulazz
17-05-2013, 13:43
pytanka ułatwiające odpowiedz na twój post:

o jakiego żółwia chodzi???

i ile zasu nie chce przyjmować pokarmu???



P.S żółwie są na tyle wytrzymałe że mogą bez szkód wytrzymac bez pokarmu nawet kilka miesięcy (przynajmniej u stepowych)

może wystarczy poczekać kiedy przejdzie do porządku dziennego i zacznie jeść jak dawniej...


więcej nie jestem w stanie powiedzieć na ten temat poczekaj na innych...


pozdrawiam!!!

elegans
18-05-2013, 01:42
Dotyczy to pewnie żółwia stepowego. Przyczyną braku apetytu u żółwia jest anoreksja pohibernacyjna. Przyczyna- źle przeprowadzona hibernacja i wybudzanie. Polecam artykuł dr Zajączkowskiego dotyczący anoreksji u gadów, który znajduje się w dziale "Zdrowie". Wejście oczywiście od strony głownej.
Pozdrawiam!!!

chavez
19-05-2013, 03:15
jest to żółw czerwonolicy i nie chce jeść od PRAWIE ROKU!!!
nie wiem co mam robić, wcześniej pochłaniała wszystko co jej sie podstawiło a teraz gardzi każdym smakołykiem. Nie dawałem jej nic sztycznego, żadnych granulatów i tym podobne tylko świeżą sałatę, chude mięso drobiowe i od czasu do czasu suszone robaki. wiem że żółwie potrafią długo nie jeść bo wczęściej się juz to zdarzało ale trwało to zazwyczaj kilka tygodni do dwóch miesięcy i bylo to zazwyczaj po okresie przebudzenia po hibernacji.

marix
19-05-2013, 03:22
jak to nie je od roku?
poczytaj, prosze, wczesniejsze posty o zywieniu czerwonolicych. jest ich na tym forum mnostwo! zobaczysz, ze zastosowana przez ciebie dieta nie byla, niestety, najlepsza.
Zaproponuj mu zywe dzdzownice na poczatek. jesli ich nie bedzie chcial jesc, to naprawde nie wiem...
Salaty nie dawaj w ogole, bo zolwiom szkodzi! Znakomite sa rosliny wodne, ewentualnie mlecz.
A moze nie masz grzalki i zolwiowi jest zbyt zimno podczas naszego wspanialego tegorocznego lata?

marix
19-05-2013, 03:36
a czy masz lampke, zeby mogl sie wygrzewac? bez tego nie trawi dobrze pokarmu.

Arp
19-05-2013, 04:12
Nie je od roku i jeszcze.... żyje???? :|

MataManX
19-05-2013, 15:31
Dieta cud :) spróbuj z żywym pokarmem to często pobudza je do polowania moja mała nie jadła jak miała zapalenie spojówek czy z oczami jest wszystko ok ??

Paulazz
20-05-2013, 03:11
a może ma pasożyty????

Jarek Zajączkowski
21-05-2013, 09:36
Sałąty nie podaje się nigdy. Podobnie surowe mięso drobiu (pot. Salmonella.sp). Rok to stanowczo za długo. Konieczna wizyta u lekarza wet. Badanie kału i wymaz z kloaki.

Wojciaszek
23-05-2013, 14:34
No to nie dobrze :( Jak to co inni Ci radzili nie poskutkowalo to spróbój starej, aczkolwiek brutalnej i niezwyciezonej metoty : wkladaj zolwiowi pokarm na sile, bo jak dluzej to potrwa to zdechnie :( Zobacz czy nie podrosla mu listwa rogowa ( najczescie zdarza sie to u zolwi stepowych) i czy moze spowodnie otwierac paszcze :)
Pozdrawiam Wojciaszek :)
PS. Starszenie dlugo nie jadl, az troche dziwne ze zyje :)

42d3e78f26a4b20d412==