PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr do akwaterrarium



ICE91
18-05-2013, 07:26
Witam
Nie dawno zakupiłem 54l akwa i chciałbym dokupić filtr ,tylko nie wiem jaki wewnętrzny lub zewnętrzny , Czym one się różnią od siebie??Pomóżcie !

marix
18-05-2013, 08:00
moim zdaniem do tak niewielkiego akwa w zupelnosci sprawdzi sie prosty filtr wewnetrzy z gabka (oczywiscie zaszczepiony bakteriami nitryfikacyjnymi!). Po jakichs 2-3 tygodniach dzialania dojrzeje i wtedy w zupelnosci wystarczy wymiana wody raz na tydzien.
u mnie w podobnym akwa funkcjonuje to bez zarzutu. Trzeba jednak pamietac o odpowiednim plukaniu filtra (nie za czesto i tylko w wodzie z akwarium, ani zimnej, ani goracej).

marix
18-05-2013, 08:09
aha, jeszcze jedno: kupuj raczej filtr nie do akwa 50 l, tylko troche wiekszego, lepiej sie sprawdzi przy zolwiu.
Bakterie (np. TUrtle Clean, sa i inne, ale je mam wlasnie te) w sporym pojemniku kosztowaly mnie ok. 30 zl. Pojemnik w ciagu prawie rokun ie zdazyl sie jeszcze wyczerpac.

marix
18-05-2013, 08:12
o tym plywaniu juz pisalismy pare dni temu. jeslin ie ma zadnych innych niepokojacych objawow, to daj mu czas.

marix
18-05-2013, 08:29
moze w sklepie twoj maluch przebywal w "baseniku" z dwoma centymetrami wody? Niedawno widzialem taki w zoologiku w TESCO w Kielcach. Starannie skadinad zrobione akwa dla malych zolwi. Duza powierzchnia, piaseczek, kamyczki... I brakowalo ?tylko" trzech rzeczy: swietlowki, zarowy do opalania i wlasnie odpowiedniego poziomu wody. Ktos sie nawetz staral, ale nie umial... Po kilku tygodniach pobytu w takim miejscu zolw moze uznac, ze nie jest stworzony do plywania. ALe sie nauczy!
Postaraj sie, zeby w akwa byly i plycizny, i glebsze miejsca (mozesz odpowiednio ulozyc duze kamienie).
Grzalke masz? Zolw nie marznie?

ICE91
18-05-2013, 14:14
Właśnie nie mam. Jaką najlepiej powinienem kupić??

marix
19-05-2013, 03:04
dlaczego nie plywa, to juz pisalismy wielokrotnie (zolw moze tez nie plywac, bo mu za zimno!).
a jesli chodzi o grzalke - kup, najlepiej jeszcze dzis, z termostatem. Mozesz kupic na pojemnosc 50 litrow (rozne grzalki sluza do nagrzewania roznej ilosci wody!), lepiej do nagrzewania zbiornika o pojemnosci wiekszej niz posiadasz.
Przyda sie tez najprostszy wylacznik czasowy - zeby grzalke wylaczac na noc, a wlaczac wczesnie rano.
W dzien nastaw zolwiowi temperature ok. 25 C, to powinno wystarczyc, jesli zolw zdrowy. W nocy troche zimnej (dlatego przydaje sie wylacznik czasowy).

marix
19-05-2013, 03:18
a, oczywiscie kup tez termometr, zeby kontrolowac temperature. moezesz kupic zarowno szklany, jak i (mniej doklady!) naklejany na akwarium.

marioh
19-05-2013, 03:58
Ja na twoim miejscu kupilbym grzalke duzo wieksza,poniewaz one sie jednak nie psuja tak czesto,a napewno w przyszlosci powiekszysz swoje akwa.Nastepna jej zaleta jest to,ze jezeli juz nagrzeje wode do odpowiedniej temperatury to wlacza sie tylko na moment,aby ja dogrzac.Ja uzywam grzalek firmy Atman (mam dwie) i jestem bardzo zadowolony,a i cena jest dobra,bo za 200w zaplacilem 30 zl.

marix
19-05-2013, 04:05
ja mam AquaSztut, tez ok, dzia?a identycznie.

krist
19-05-2013, 04:42
Ja też mam Atman'a 50w jak narazie działa bez zarzutu, ważne tylko aby była grzałka z termostatem jej obsługa jest bez problemowa. Raz ustawiasz temp. i problem z głowy no niecałkiem co jakiś czas należy zerknąć na termometr ponieważ podziałka na grzałce jest orientacyjna i różni się troszeczke z temp. wody nagrzanej, np mam ustawioną temp. 25 st.C a wode zagrzewa do 27 st.C i się wył.

marix
19-05-2013, 04:54
tak, chyba wszystkie grzalki maja jakies 2-3 stopnie tolerancji (moja tez zawyza temperature o tyle).

marioh
19-05-2013, 05:00
I wlasnie o to chodzi ,ze wieksza grzalka jest jednak dokladniejsza-przynajmniej u mnie tak jest.Posiadam rowniez 50-cio watowa i takze roznie to bywalo. Natomiast na 200-u watowej mam ustawione 26 stopni i termometr pokazuje miedzy 26,a 27 stopni.

ICE91
22-05-2013, 00:48
Witam
Właśnie w poniedziałek zakupiłem filtr i grzałke i wszystko działa jak należy dzięki za porady!!
Uważam ,że wątek ten może być już zamknięty!!!!
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==