PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mech moze byc?



INGO
20-05-2013, 05:19
Czy mech nadaje sie do terrarium dla żółwia stepowego?? Czy trzeba go jakoś specjalnie wyczyścić??
Pozdrawiam, z góry dzieki za rade:)

MataManX
20-05-2013, 06:49
Nie za bardzo się nadaje bo nie wiesz co na nim przyniesiesz, jeśli chcesz go wizaść z lasu to pewnie przyniesiesz na nim duże ilości robactwa wszelkiej maści a pozatym może byc podjadany przez żółwie a nie wiem czy nie jest dla nich trujący

elegans
20-05-2013, 07:03
Jeśli chodzi o uprawę mchu w terra dla stepowca, to mech się do tego nie nadaje. Wymaga wysokiej wilgotności i miejsc bardziej zacienionych. Szybko uschnie, a na dodatek znajdują się w nim spore ilości owadów, które łatwo można wprowadzić do terrarium, więc mech należy dobrze wyczyścić, co jest pracochłonne. Ususzony stanowi ciekawy i ładny element dekoracyjny, jednak imitując środowisko żółwia należy się zastanowić, czy taka forma roślinna występuje na naturalnych terenach zasiedlanych przez żółwia stepowego, co jest mało prawdopodobne. Raczej można spotkać różne gatunki porostów, nie licząc oczywiście gatunków traw.
Pozdrawiam!!!

Paulazz
20-05-2013, 13:44
ale w naturze żółw stepowy ma styczność z róznego rodzaju mrówkami i robalami, przecież nawet jedzą dżdżownice a to też robactwo...

ja np. mam w terra takie kawałki ziemi z zasuszonym mchem ( nie jest go dużo - śladowe ilości ) i trawą fakt czasami widziałam mrówkę albo dwie ale nic żółwiom nie dolego z tego powodu.

MataManX
20-05-2013, 14:42
ale maja z nimi kotkt w mniejszym natężeniu i na otwartej przestrzeni a u nas są ograniczone terrarium więc nie mają ani drogi ucieczki przed ewentualnym pogryzieniem ani innymi formami nękania więc lepiej im tego oszczędzić

Paulazz
20-05-2013, 15:24
no sory... jeżeli żółw stepowy zagrzebuje sie w ziemi na spore głębokości to nie wierze że nie natrafi na swojej drodze insektów... ( a kto wie co czycha głęboko pod ziemią :P )

co mam im oszczędzić co może zrobić mrówka żółwiowi stepowemu w terrarium

mam do ciebie pytanie czy nie boisz sie że zarówno ja mój stepowy może zostac pogryziony przez mrówke tak i twój czerwonolicy może zostać poważnie uszkodzony przez ślimaka :) chodzącego po dnie... przecież to naturalne że w każdym środowisku nawet w domu do terra przez wentylacje może wpasc pająk komar mucha czy ćma...

przecież wszyscy chcemy by nasze żółwie żyły w jak najbardziej zbliżonym do naturalnego otoczeniu

elegans
20-05-2013, 15:34
Paulazz! Pamiętaj, że takie "robactwo" zarówno osiedli się w terra Twojego żółwia, jak również wyemigruje do Twojego pokoju. Chodzi tu po prostu o aspekty higieniczne. Chyba, że lubisz spać pomiędzy owadami, które okrążają Cię z każdej strony...wrrrrr!!!
Pozdrawiam!!!

Paulazz
21-05-2013, 03:00
zabierzcie kawałek mchu czy fragment ziemi z trawą i poczekajcie dwa trzy tygodnie...


gwarantuje że inwazja robalów nie nastąpi a i wam i żółwiom nic sie nie stanie...

p.s. żółwie mają frajde bo mogą sobie podgryzać kawałki trawki w wolnych chwilach

42d3e78f26a4b20d412==