PDA

Zobacz pełną wersję : Maly żólw pluje zieleniną!



Neno
22-05-2013, 00:32
Jak już pewnie wiecie mam żólwia ostrogrzbietego, ma okolo 6 miesięcy. Wiem że bya o tym mowa już 25 tysięcy razy ale to co mnie interesuje to troszke co innego, wiem że male żólwie nie lubia zieleniny (owoce, warzywa) ale mój to jakiś zagorzaly przeciwnik wegetarian, jak mu próbuje dać coś zielonego to pluje tym i drugi raz sie oszukać nieda, nawet nie podplywa tylko sobie albo na kamieniu siedzi albo na garzlce i nie ruszy sie za nic w swiecie. Natomiast jak zwęszy mięcho. wszelkiego rodzaju to sie malo nie zabije wtedy to tylko jedzenie jest najważniejsze...i by jadl non-stop...pytanie jest takie czy skoro nie chce to go nie męczyć (ale żeby mi sie nie odwitaminalizowa) czy jednak probować jakoś w niego wmusić? Daje mu raz w tygodniu witaminki, a co do zieleniny naturalnej (wodne rośliny to baaaardzo rzadko ale skubie ale to tak okazjonalnie, chyba jak mu sie z mięsem pomyli)

Neno

PS:
Sorki ale nie mam literki tej co jest po "L" a afabecie i nie wiem czemu :)

MataManX
22-05-2013, 02:29
1. Twój żólw jest jeszcze bardzo młody więc jest typowym drapieżnikiem
2. Nie powinnaś mu podawać owoców i ważyw tylko rośliny wodne któe są jego naturalnym pokarmem
3. Nie każdy żółw zaczyna jeść zielenine w ogóle np. moja samica mimo że ma 9 lat roślin wodnych nie tyka niezależnie ile by ich miała do dyspozycji i jakich gatunków.
4. W tym wieku lub jeśli żólw jest mały jak na swój wiek to za 2-3 mies powinnaś mu zmienić częstotliwość karmienia z 1x dziennie na 1 x na dwa dni
5. Jeśli będziesz odpowiedno zróżnicowaną dietę stosować to brak jednego elementu w niej nie powinien zaszkodzić żółwiowi tym bardziej jesli jest to na jego własne życzenie.

Neno
22-05-2013, 02:53
hmm ok, w sumie to tez sadze ze "jak nie to nie" przeciez go nie bede blagal zeby zjadl, jak mu zabraknie czegos to pewnie bedzie sie domagal...no ale zawsze lepiej sie upewnic, ale skoro 9 letni zolw nie chce jesc to pol roczny tez moze miec sowje widzimisie :)

42d3e78f26a4b20d412==