PDA

Zobacz pełną wersję : zapach z akwaterrarium



eMalina
24-05-2013, 05:39
Witam. Mam pytanie czy znacie może jakiś sposób na wyeliminowanie, ewentualnie zminimalizowanie zapachu z akwaterrarium. Mam dwa żółwiki (parkę) w wieku tak ok. 12 m-cy i 8 m-cy. W chwili obecnej akwa wyposażone jest w filtr wewnętrzny, wiem że najlepszy jest kubełkowy, ale na razie nie mogę sobie na niego pozwolić. W związku z czym, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu muszę wymieniać wodę tak co dwa - trzy dni. Za udzielone porady z góry dziękuję.

Wojciaszek
24-05-2013, 06:49
Czesc!!
Co do nieprzyjemnego zapachu:
To jednen z uroków zolwi, ale nie przesadzaj ze takie maluszki, az tak smieca :)
Jesli to mozliwe to wymieni filtr na mocniejszy. Moj jeden zolwik ma niecaly roczek i nie ma zadnego filtru w akwarium, a woda jest czysta nawet dwatygodnie i nie smierdzi :) Wiec, albo masz straszne brudasy, albo strasznie czuly nos ;)
Po za tym starsze zolwie zawsze maja charakterystyczny smrodek w akwarium :) Ja sie do tego przyzwyczailem, niestety moi rodzice jeszce dlugo nie :)

Paulazz
24-05-2013, 07:02
eeee dwa tygodnie bez filtra ? łał to gdzie one jedzą i walą kupy bo chyba nie w akwarium

Wojciaszek
24-05-2013, 07:37
No wiesz kupy tam sa :) Ale bez przesady przeciez to jeden malutki zolwik :) Po za tym woda jest przejrzysta, nie liczac kilka kupek na dnie :D

Gerald
24-05-2013, 07:52
jeżeli się tym tak bardzo przejmujesz to mam proste rozwiązanie:
nie karm żółwików w akwarium tylko w brodziku/miednicy/wiaderku etc. i problem z głowy

bruenor
24-05-2013, 08:09
Kilka pytań:

1. Jakiej wielkości są żółwie?
2. Jakie jest akwa?
?. Ile jest wody.
4. Jak często karmisz?

koleś
24-05-2013, 11:11
radze ci karmić żółwiki poza akwarium, np w misce z wodą lub tak jak ja w wannie

eMalina
26-05-2013, 23:17
Witam. Serdeczne dzięki za uwagi. Żółwiki chyba faktycznie są strasznymi brudaskami. Karmię je poza akwa, (przeczytałam już o tym w Waszych wcześniejszych postach i oczywiście skorzystałam). A jeśli chodzi o mój nos, to mi zapach nie przeszkadza, ale akwa stoi w pokoju syna i on marudzi. Może faktycznie mają za mało wody i za mało wydajny filtr. Myślę nad powiększeniem akwarium i o kupnie filtra kubełkowego, ale to troszkę musi poczekać. Jeszcze raz dziękuję za Wasze odpowiedzi. Dzięki Waszym dyskusjom na forum, zyskałam wiele cenyych informacji o hodowli żółwików, które bardzo mi pomogły w opiece nad moimi, gdyż ja jestem nowicjuszką i nigdy dotąd nie miałam do czynienia z gadami.

marix
03-06-2013, 02:20
dobrze jest zaszczepic filtr bakteriami nitryfikacyjnymi. ja uzywam TurtleClean.

42d3e78f26a4b20d412==