PDA

Zobacz pełną wersję : JAKIE JET NAJLEPSZE PODLOZE



INGO
24-05-2013, 12:38
Siemka!!:)
Mam do was takie pytanko: Jakie jest najlepsze podloze do terrarium dla żółwia stepowego?? Podajcie tez jakies tanie rozwiazania;)
O kokosowym, torfie juz wiem:) Czy zwirek i piasek naprawde sie nie nadaja??

INGO
24-05-2013, 13:37
Czytalam na forum www.terrarystyka.com.pl ze dla stepa odpowiednie jest siano czy to prawda??
Kazdy pisze co innego juz sama nie wiem co jest dobrym rozwiazaniem:/
Pozdrawiam!

Aleksander
25-05-2013, 03:09
My mamy siano, dobrze podsypać też pod to korę - w sianie żółw się chowa jak w kępach trawy (mam fajne zdjęcia takich schowanych żółwików, którym wystaje tylko głowa:)) i robi korytarze a w korze sobie kopie "na głębokość". Moim zdaniem to ciekawe połączenie. Część terrariów (około1/3 powierzchni) mamy wyłożone płaskimi kamieniami, spomiędzy których też wystają kępy siana.

Zalety siana - żółw może je podjadać, co nasze chętnie robią. Imituje warunki stepu, czyli właśnie kępy suchego zielska. Łatwo się sprząta.

Wady - może wywoływać u żółwia uczulenia podobne do alergii (kichanie, wodnisty katar); zdarza się to rzadko, ale się zdarza. Wtedy wystarczy kupić siano w innym sklepie, bardziej wysuszone, bez widocznych świeżych części oraz pyłu na spodzie worka a żółwia potrzymać kilka dni na samych papierach np. ręcznikach kuchennych by wykluczyć inne przyczyny kichania.

Pozdrawiam
Natalia

dafit
25-05-2013, 07:09
Ja wlasnie mam zamiar zbudowac o wiele wieksze terrarium dla mojego gada i mam takie samo pytanie dotyczace podloża. Przewiduje głebokosc około 20 cm podłoza i czy mogę na dno dać torf, a to wszystko przysypac korą zmieszaną z drobnym żwirem?A na górze jakies kamienie i troche sianka? Myslałem tez o jakiejs gliniastej ziemii czy czyms takim, zeby to tak dosyc twardo ubic to moze zółwik by sobie mogł wykopac norkę w tym?

Jarek Zajączkowski
27-05-2013, 09:58
PODŁOŻE, KTÓREGO NIE DA SIĘ ZJEŚĆ!!!!
Darń, większe kamienie......

42d3e78f26a4b20d412==