PDA

Zobacz pełną wersję : Malutki żółw nie chce jeść



Mysiak
26-05-2013, 02:48
czy ktoś miał już do czynienia z takim przypadkiem ze mały żółwik wodny(4cm)
wogoole nic nie jadł i cały czas śpi os jakiegoś miesiąca

MataManX
26-05-2013, 03:45
1. Sparawdź czy żyje.
2. Opisz w jakich jest warunkach.
3. Jesli śpi cały czas to pewnie jest niedobór witamin albo skutki zanieczyszczonej wody.
4. Podaj mu witaminy A i D3 w kroplach, możesz dodać do wody i pokarmu zawartość kapsułek z tranem
5. Zafunduj mu kompiele w wywarze z rumianku aby zmniejszyć stan zapalny
6. Urozmaić mu dietę kiedy zacznie jesć, podawaj wątróbkę ze względu na jej zawartość mikroelementów i witamin.
7. Udaj się do weta dobrze znającego się na gadach i nie wierz że żółwia już się nie da uratować jeśli będzie przedstawiał sytuację jako tragiczną.

K.I.T.T.
27-05-2013, 11:06
cześć!witam wszytskich jestem tu nowy mam nadzieję że przyjmniecie mnie do swojej rodziny. Kochany Mysiaku MataManX ma racje to jest brak witaminy d3 w organicmie(wiem coś o tym ale wstyd opowiadac)jeśli zależy ci na tyym żółwiu to biegnii jak najszybciej do apteki i kup <,Vitaminum A+D3 "4 złote kosztuje naprawdę niewiele. wyjmii żółwia z wody zalej go całkowicie tom witaminom wszystko skorupe nos ogon wogóle całego i niech tak posiedzi bez wody z 40 minut i rub tak przez tydzien a jak z tego wyjdzie (jeśli) to co jakieś 2 tygodnie profilaktyczmnie czesć pozdrawiam wszystkich

42d3e78f26a4b20d412==