PDA

Zobacz pełną wersję : samiec czy samica??



komand_ska
27-05-2013, 09:57
Moja przygoda z żółwiami zaczęła sie zupełnie przez przypadek 2 lata temu.Dostalam mojego Ziutka na urodziny od koleżanek.:)Gdy byl jeszcze bardzo malutki Ziutek strasznie chorował,nie widzial na oczka,nie chciał jeść.Brał zastrzyki. i krople do oczu i na szczęście wszystko mu minęło.Teraz mógłby jesc caly dzien i cala noc;).No ale moje pytanie jest inne.Wowczac, gdy Ziucio tak chorowal pani weterynarz powiedziala,ze to samiec(a byl wtedy jeszcze malutki i pani doktor nie byla tego pewna).Ja ostatno natrafilam na stronke Jarka(jest naprawde super!!!),przegladalam sobie zdjatka i zobaczylam tam,ze samce maja strasznie dlugie pazurki,a samiczki krociotkie.Moj zolwiczek ma krotkie,czy jest wiec samica(kurde,jesli tak to teraz to Ziutka bedzie a nie Ziutek:))No i po czym mozna rozpoznac plec tych slodkich gadzikow?? Caluski for all!!!

Jarek Zajączkowski
27-05-2013, 10:01
Jeśli to czerwonolicy (lub inny wodno-lądowy).
Samiec ma dłuższy ogon, długie pazury u przednich łap. - jest mniejszy od samicy.

MataManX
27-05-2013, 12:03
[/url]http://www.jojek.klub.chip.pl/hobby/znajomi_02.htm[/url].
Tutaj masz dobrą ilustrację do opisu Dr Jarka

Neno
28-05-2013, 03:58
wiecie tak sie kiedys zastanawialem o tym ja mowicie jak odroznic samca od samicy..."Samiec ma dłuższy ogon, długie pazury u przednich łap. - jest mniejszy od samicy" no ale jak ktoś ma jednego żółwia, a zakładam ze tak własnie jest w 90% przypadku to jak sobie mam to porównać? (zdjęcie w internecie to jednak nie to samo, tym bardzi j jeśli chodzi o wielkość czegoś hehe)...mam ten sam problem bo nawet nie wiem czy moj Borat o nie Borat'a :)

pozdrowienia

eMalina
28-05-2013, 04:49
Witam. Na 99% masz Ziutkę. Skoro żółw ma ok 2 lat i krótkie pazurki u przednich łapek, to jest samica. Ja mam parkę: samiczka ok. 1 roku, a samczyk ma ok. 8 miesięcy i różnice już są bardzo widoczne. Peryskopek ma pazurki długie na ok. 6-7 mm i ogonek u podstawy szer. na ok. 8 mm, dłg. 20 mm. U żółwinki pazurki mają ok. 3 mm długości, natomiast ogonek 5x15 mm (zaznaczam, że samczyk jest młodszy, nie wiem o ile bo obydwa żółwiki mam z odzysku tzn. nie były u mnie od początku). Poza tym samiczka jest leniwsza (lubi wygrzewać się pod żarówką), za to bardziej żarłoczna i zaborcza. Peryskopek jest strasznie ruchliwy, ciągle buszuje na dnie z nosem przy podłożu.
Pozdrawiam.

MataManX
28-05-2013, 06:50
Fakt faktem rozmiarów nie powrównasz ale tu chodzi o proporcje danych cześci ciała w stosunku do reszty więc ze zdjęć można to wyczytać bezproblemowo

Turtle boy
11-06-2013, 12:18
ja słyszałem że dorosłe żółwie można rozróżnić dopiero po ukończeniu 3 roku życia bo wtedy są dorosłe i widać dymorfizm płciowy. Moje żółwiki mają ok. 3 lat ale nic po nich niewidać mają po 11 i 13 cm długości (mam 2 żółwiki lub żółwiczki :) i mają krótki pazurki. Dlaczego tak się dzieje karmię je 2 razy na tydziń mięskiem, ale jak były małe to dawałem im sporo pałeczek sklepowych (ale niemają krzywicy) Odpiszcie proszę. Może trzeba zaczekać trochę dłużej aż urosną większe??

MataManX
11-06-2013, 12:37
jak nie widać między nimi dymorfizmu to pewnie masz dwie samice skoro mają krótkie pazury :) bo w tym wieku powinno się rozróżniać już dobrze rozróżniać płeć :)

Turtle boy
11-06-2013, 13:01
Tak ale czy one jeszcze będą rosły?? Bo niepokoje się że już przestaną rosnąć... Czyli raczej na 100% są to samice??

42d3e78f26a4b20d412==