PDA

Zobacz pełną wersję : Zielona skorupa?



Neno
30-05-2013, 05:38
OK mam następne pytanie...jak juz wiecie mam małego ostrogrzbietego żółwia (mam go od marca) jak go dostałem był zielony jak wszystkie małe żółwie, potem troszke wybladł i stał się taki żółwiowy (no wiecie oco mi chodzi), jednak gdzies od 2-3 tygodni jesko skorupka jest zielona ale ta zieleń jest inna, a mianowicie wygląda to tak jabky mial pół milimetrowe glony na skorupie (ale to nie sa glony chyba bo ten kolor jest tylko na tych dużych częściach karapaksu a na "łączeniach" niema tego nalotu/koloru), próbowałem zobaczyć czy da sie to zmyć, zeskrobać (ale sie nieda) i wygląda jakby to byl jego nowy kolor ale jakoś nie jestem pewien bo są miejsca gdzie jest ten kolor jest bardziej intensywny (na przykład przy ogonie na skorupie)...myślałem że to może wina roślin które ma w akwarium a jest ich sporo, i jak pod nimi sobie poluje to z czasem sie zafarbowało :)

dziękuje

Neno

MataManX
30-05-2013, 06:25
Ostrogrzbiety i zieleń ?? weź szczoteczkę do zębów i go przetrzyj nią z 2 razy to pewnie glony. Ostrogrzbiete zawsze były szare albo brazowe a nigdy zielone !! Na pewno chodzi o ostrogrzbietego ??

Neno
30-05-2013, 07:00
teraz jestem w domu, jak pisałem byłem w pracy....wracając do tematu...

on jest brązowy, tzn w sumie to ciezko wyczuc jaki on jest taki brązowo, żółto, zielonkawy, ale te plamy są zielone w pełni tego słowa znaczeniu...

a jeśli faktycznie to glony to nie będe go stresował szczoteczką bo ani on ani ja tego nie lubimy, skoro tak ma to tak widać musi miec..chyba ze to niezdrowe dla niego :)

MataManX
30-05-2013, 07:22
glony mu nie szkodzą a jesli ci przeszkadzają to możesz się ich pozbyć

42d3e78f26a4b20d412==