PDA

Zobacz pełną wersję : zdeformowany żółw stepowy



monia_albert
03-06-2013, 02:14
witaycie, chodowla żółwi(wodnych) zajmuje sie kilka lat. wczoraj dostałam od sąsiadki żółwia stepowego bo nie mogła się nim opiekować, obejrzałam żółwia i ma on spuchnięte oczy, strasznie krzywo rosną mu pazury u wszystkich 4 łap, a pyszczek to ma strasznie wygięty w rulonik. co zrobić zeby poprawić jego wygląd?

Dora
03-06-2013, 06:10
Chyba najlepiej z nim isc do weta.Pazury i dziub do podpilowania.Samej trudno Ci to bedzie
zrobic.Sprawdz wczesniejsze pytania cos ostatnio bylo na temat opuchlizny przy oczach.
Zycze powodzenia w poprawie jego kondycji.

monia_albert
03-06-2013, 07:02
dziękówka dora, pójde do weta

Aleksander
03-06-2013, 08:16
Weterynarz koniecznie. Powie Ci, co zrobić z dziobem, przytnie pazury (pamiętaj, jeżeli trafisz do weterynarza, który nie ma często styczności z gadami pilnuj, by obciął tylko jasne części pazurów; jak "zjedzie" na tę ciemną, ukrwioną i unerwioną, to będzie żółwia bołało!!!). Spuchnięte oczy to prawdopodobnie brak witamin, ale konsultacja niezbędnie potrzebna!

Pozdrawiam
Natalia

monia_albert
03-06-2013, 09:42
słuchajcie jak miałam żółwie wodne(często adoptowane) miały one zapalenia płuc, jedna z moich żółwic miała tak opuchnięte oczy, ze nie mogła ich otworzyc, zastosowałam maść do oczu Irgamid, mpo ,kilku opuchlizna zeszła, czy albertowi tez moge nasmarowac tym oczka?

Dora
04-06-2013, 01:14
Nie bede sie wypowiadac na temat tego leku-lepiej skonsultuj to z wetem.Nawet z tej strony masz kontakt do dr Jarka Zajaczkowskiego- mysle,ze Ci pomoze,ale nie ma to jak
obejzec gadzinke wlasnym okiem(weta).Moj grek podgryza(nie je!) kamienie i tym sposobem sciera sobie dziobek.Ma tez w terra wapniowego zolwika ktorego lubi skubac.Zapewne tak jak
Natalia napisala- brak witamin i przypuszczam bardzo zle warunki bytowe spowodowaly takie
deformacje.Zycze powodzenia w leczeniu.Napisz jak przebiega leczenie Albercika.

monia_albert
04-06-2013, 01:39
wszystko napoisze dzisiaj jedziemy do wetka,
dzieki wszystkim...

Jarek Zajączkowski
05-06-2013, 10:26
nie - wizyta u lekarza niezbędna - jest conajmniej 5 przyczyn opuchlizny powiek

monia_albert
06-06-2013, 10:47
jednak maść Irgamid się tu przudała, żół był trzymany w przeciągu i to wywołało opuchlizne oczków
pyszczek musi troszke urosnąć zeby mozna było go spiłować i pazurki tez muszą podrosnąć, wszystko inne jest ok, kupka była na badaniach i nic nie wykryto
ciesze sie bardzo i pozdrawiam wszystkich którzy chcieli pomóc

Jarek Zajączkowski
10-06-2013, 10:35
Monia - badanie kupki to nie jest panaceum na wszystko. Zwierza powinien obejrzeć lekarz - powinien go zbadać - ukł.oddechowy, wydalniczy, stan ogólny ....

42d3e78f26a4b20d412==