PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc w sprawie mojego greka :(((



kancik
05-06-2013, 06:11
Moj zolw ma najprawdopodniej pasozyty wewnętrzne, widze to po jego zachowaniu, rozwolnieniu itd... W moim miescie nie ma lekarza weterynarii gdzie moglbym dokonac badan kalu... Bardzo prosze jesli ktos z was moglby u siebie w miescie zalatwic proszki lub posiada takie ktore podaje sie zolwiom w takim przypadku prsoilbym o wyslanie mi ich na adres
Łukasz Przyżycki
ul. Baczynskiego 2/2
99-400 Łowicz
moj numer gg 2925351 (moge byc niewidoczny piszcie najwyzej ja opd)
Z GORY DZIEKUJE ZA KAZDĄ FATYGE

kancik
05-06-2013, 06:26
!!!!!! oczywiscie odesle pieniądze jakie bedziecie musieli poniesc !!!!!!

sortilecho
05-06-2013, 08:08
Właśnie skończyłam odrobaczanie żółwia stepowego. Miał nicienie. W początkowym stadium ujawienienia się pasożytów żółw był osowiały, nie miał apetytu. Poprosiłam lekarza o jakikolwiek proszek (akurat była sobota i nie było laborantki) Dał mi więc "uniwersalny" - fenbendazol. Potem zbadałam kupki - były to nicienie. Mój żółw nie ma już robaków. Tak wykazały poniedziałkowe badania.
Zostało mi jeszcze trochę tego lekarstwa. Ważna jest jednak waga Twojego żółwia przy dawkowaniu. Ten lek to pyrantelum. Wydaje mi jednak, że powinieneś zrobić te badania. Jeśli będą problemy z tym lekiem - chętnie prześlę. Pojutrze wyjeżdżam - podaj więc adres i daj odpowiedź jak najprędzej. Teraz kąp zółwika w letniej wodzie, żeby mógł się wypróżniać.

kancik
05-06-2013, 09:07
Bardzo prosze cie o przeslanie mi tego leku.. u mnie w miescie jest niemozliwe zbadanie zowlika i zakupienie takiego leku :(( Mozesz od razu przeslac jakie ma byc dawkowanie adekwatnie do wagi... DZIEKUJE CI BARDZO JESTEM BARDZO WDZIECZNY
MOJ ADRES
Łukasz Przyżycki
ul.K Baczynskiego 2/2
99-400 Łowicz

kancik
05-06-2013, 09:09
Przapraszam Pyrantelum moge dostac u mnie w miescie ;// Prosilbym tylko zebys powiedziala mi jakie ma byc dawkowanie .....
Dziekuje

Jarek Zajączkowski
05-06-2013, 10:25
podaj wagę i długość plastronu Twojego żółwia

kancik
05-06-2013, 10:38
Waga - 90 g
Dł plastronu - 9 cm

sortilecho
05-06-2013, 12:37
Mój żółw ma prawie kg. (90 dag) . Podawałam mu połowę łyżeczki do pokarmu
"z hakiem" (3xpół łyżeczki co drugi dzień, np.: pon. śr.pt.; po trzech tygodniach powtórzenie... Mój żółw przeszedł aż 4 kuracje, póki nie wydobrzał... Podałam dawkowanie (przepisane przez weterynarza) w przypadku mojego zółwia, musiałbyś analogicznie do tego podać swojemu maluchowi... Może jednak poczekaj też na odpowiedź J. Zajączkowskiego.
Czy na pewno zakupisz lek...? Bez recepty możesz mieć kłopot...Ja kupiłam u weterynarza. Odpisz, w razie czego prześlę jutro rano.
Pozdrawiam.

Jarek Zajączkowski
06-06-2013, 09:32
0,3 ml Pyrantelum sondą do przełyku. Inaczej wypluje.Lepiej aby zrobił to lekarz.Powtórka po 14 dniach. Konieczne jest też systematyczne oczyszczanie terrarium.

Aleksander
07-06-2013, 01:39
Idź do weterynarza z tym lekarstwem. Ale najlepiej upewnij się najpierw (np. w rozmowie telefonicznej), czy lekarz wie, jak otworzyć pysk żółwiowi. Niektórzy nie mają doswiadczenia, więc nie potrafią. Zerknij też do działu Weterynarz. Może ktoś z twojej miejscowości poleca jakiegoś sprawdzonego fachowca.

Pozdrawiam
Natalia

musia_k
09-07-2013, 08:15
Hej! i jak tam efekty odrobaczania? pozbyles sie towarzystwa? mam nadzieje ze sie udalo :-)
ja jestem na etapie odrobaczania moich dwoch babeczek -> to juz drugi raz niestety, bo nie wybilismy calego towarzystwa moich zolwikow rok temu i mialy teraz nawrot. Przy lambiach (ewentualnie lambriach) sa nawroty i najlpieje ( o czym sie dowiedzialam 5 dni temu ) co pol roku robic badania kontrolne kalu; teraz zastosowalismy Metronidazol + Fenbendazol na nicienie;
a propos objawow -> nie zawsze jest to brak apetytu; natomiast zawsze jest to biegunka;
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==