PDA

Zobacz pełną wersję : uboga dieta?



musia_k
09-07-2013, 08:23
heja! moje zolwiki nie chca nieczego innego wcinac niz cykoria; na owoce nawet nie spojrza; dobrze, ze choc marchewki czasami pojedza... co robic? probowalam podtykac im banany , jablka, winogrona, kiwi, truskawki itp. ale nic :-(

MataManX
09-07-2013, 10:02
Owoce są nie wskazane dla zólwi ze względu na to że zawierają dużo cukru. Własciwsza jest dieta składająca sie z liści różnych roślin. Natomiast jeśli chcesz zmienić żółwiowi pokarm to przegłodzony zje wszystko mimo swoich przyzwyczajeń. Jednak nie skłaniaj ich w kierunku owoców.

JoShi
09-07-2013, 10:51
Napychanie zwierzaka owocami to nie jest najlepszy pomysl. Owoce to tak jak clodycze. Przeglodzenie zwierzaka tez nie zawsze przynosi tezultat. Zolwie szybko sie przyzwyczajaja do monotonnej diety i szalenie trudno jest je pozniej przestawic. Jesli chcesz sprobowac metoda lagodnej persfazji to sprobuj robic salatki z przewago jego ulubionego dania. po jakims, dosc dlugim czasiem jak zwierzak zaakceptuje nowy smak mozesz zaczac zmieniac sklad i zwiekszac zawartosc dodatku. Ale pamietaj zolwie zyja dlugo i nigdzie sie nie spiesza. Ty tez sie nie spiesz. Jesli ten sposob zawiedzie to daj znac podpowiem Ci wtedy jaka inna metode stosowalam.

mordd
09-07-2013, 13:24
Jeśli jedzą cykorię to i tak dobrze. Spróbuj do cykorii sklepowej dodawać cykorię dziką (cykoria podróżnik) i mniszka (też jest gorzkawy), potem stopniowo inne zielsko....

Aleksander
10-07-2013, 03:00
Nic na siłę, tak jak pisze Joshi, daj im czas. Skoro jadły monotonie do tej pory nie oczekuj, że z dnia na dzien zaczną jeśc inne pokarmy. Mieszanie jedzenia i stopniowe zwiększanie ilości pokarmu, który chce się wprowadzić sprawdzało się u mnie. Tylko sałatka musi byc rzeczywiście dobrze pokrojona i wymieszana bo spryciarze wybierają sobie smakołyki.
No i rację mają przedmówcy z owocami - podawać sporadycznie, raczej raz na miesiac, niz raz na tydzien:)

Pozdrawiam
Natalia

musia_k
10-07-2013, 04:24
oki, sprobuje; zobaczymy jakie beda efekty; za owoce i tak bardzo czesto sie nie braly wiec mysle, ze to i tak drugoplanowa sprawa ...
pozdrawiam

Turtle boy
11-07-2013, 05:11
Jak podawać mniszka lekarskiego?? Same Liście??

Aleksander
11-07-2013, 05:53
W całości - liscie, kwiaty i lodygi.

Pozdrawiam
Natalia

musia_k
13-07-2013, 06:01
nie podawalam jeszcze moim zolwiom mniszka -> mam pytanie czy bierzecie liscie z łaki? czy jest jakis inny sposob na zdobycie zielska? zawsze mi sie wydawalo ze jak z laki to nie za bardzo wiadomo czy nie spryskane itp.

Jędrek
18-07-2013, 14:31
Łąk się chyba nie pryska (albo rzadko), czasem są nawożone. Zobacz, czy coś się pasie na łące, krowa jest drozsza niz inna "gadzina" i mało prawdopodobne, ze ktos ją pasie na truciźnie

42d3e78f26a4b20d412==