PDA

Zobacz pełną wersję : ratunku pomocy choroba



tabun
12-07-2013, 14:21
Mój żółw czerwonolicy od ok.2 tyg. dziwnie się zachowuje. Harczy, podgryza sobie przednią łapkę i drapie się po zwiniętej skórze głowy. Raz go chwyciłam i patrzę, że zrobiła mu się ranka w błonie gdzie chowa przednią łapkę. Krew nie leci, ale ranka jest czerwono-brązowa. Muszę z nim pójść do weta, bo domowe środki zawiodły. Dziś dodatkowo siedział na balkonie i wyszła z niego zielona śmierdząca ciecz zamiast kupki. Wyglądało na to, że nie przejął się tym, że leży w nieczystościach. Co mu jest? Co ja robię żle to stres czy co? Martwię się o niego, a mam złe doświadczenia z wetami. Pomóżcie!!! ;(

HuboPL
13-07-2013, 00:57
Mój żólw tez podgryza przednie łapy ale tez sie drapie czasem ale to raczej nic powaznego ale ta ranka to ja juz nie wiem

MataManX
13-07-2013, 01:40
Jesli ma rankę przenieś go na kilka dni ( w zależności od tego w jakim jest wieku ) do suchego pojemnika żeby rana mogła się zasklepić. Aby się oczyszczała możesz stosować także kąpiele w naparze z rumianku albo roztworze nadmanganianu potasu. Gryzienie łapki może być spowodowane jakimś jej urazem, obejrzyj ją dokładnie czy nie ma w niej nic wbitego i drażniącgo. Co do odchodów to najlepiej udaj się do weta na badanie kału. A tak Pozatym czym go karmisz ?? Bo przyczyna może być w diecie.

musia_k
13-07-2013, 05:57
calkowicie zgadzam sie z MataManem jesli chodzi o badanie kalu -> lepiej miec pewnosc ze to np. nie robale i wyjasnienie ze trzeba pomyslec nad dieta ... nie jestem ekspertem od wodnych co prawda, ale w tej kwestii to chyba nie ma wielkich roznic jesli chodzi o zolwiki :-)
moje gadziory tez sobie czasami podgryzaja lapy -> moze jak je cos swedzi?
najlepiej isc do weta -> tez mam raczej nie najlepsze przejscia,ale moze warto sprobowac
pozdro

musia_k
13-07-2013, 05:58
calkowicie zgadzam sie z MataManem jesli chodzi o badanie kalu -> lepiej miec pewnosc ze to np. nie robale i wyjasnienie ze trzeba pomyslec nad dieta ... nie jestem ekspertem od wodnych co prawda, ale w tej kwestii to chyba nie ma wielkich roznic jesli chodzi o zolwiki :-)
moje gadziory tez sobie czasami podgryzaja lapy -> moze jak je cos swedzi?
najplepiej isc do weta -> tez mam raczej nie najlepsze przejscia,ale moze warto sprobowac
pozdro

Łukasz Czura
13-07-2013, 06:18
Moje żółwice też tak robią. Nieraz jak wejdzie na część lądową to ziewa, podgryza się i macha łapkami (tak jakby chciał się podrapać). Mam dwie 3 letnie żółwice. Zaobserwowałem to tylko u jednej, ale to właśnie ona najczęściej odwiedza część lądową... Może jak wejdzie mokra później się osuszy to ją swędzi coś niewiem... Zmieniłem sobie nick'a z Turtle boy na moje prawdziwe imię i nazwisko.

Arp
13-07-2013, 07:52
Jaki to ma być ten roztwór nadmanganianu?

MataManX
13-07-2013, 09:14
Nadmanganian potasu dostaniesz w każdej aptece masz go rozpuuśćić w wodzie w takich proporcjach żeby woda była różowa z delikatnym odcieniem fioletu. Przy pierwszej kąpieli lepiej spróbować ze słabszym stężeniem.

Vanaloon
16-07-2013, 03:56
konieczna jest wizyta u weterynarza, bez względu na wszystko to nie wygląda dobrze, dośiwadczenia nie mają znaczenia, idź i już bo za chwilę może być za późno!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==