PDA

Zobacz pełną wersję : żół grecki- choroba



Vanaloon
16-07-2013, 04:05
to mam żółwia Greckiego, ok. 8 lat. Niestety ostatnio zachorował, jest bardzo słaby, z trudem przychodzi mu jedzenie, byłęm u weterynarza, moje obawy się sprawdziły, niedobór witaminy "D" ( promienie słoneczne ), żółwik dostał kilka zastrzykó podczas dwóch wizyt, ja go podkarmiłem, ale wciąż jest słaby. Jedno oko mu zachorowało, nie domyka się, proszę o pomoc, wszelkie rady, adresy stron o tej tematyce, chcę jak najszybciej doprowadzić zwierzatko do dawnej formy, dziekuję

nadine
16-07-2013, 07:49
podawaj mu witamine a+d3 w kroplach dla dzieci, po jednej kropelce dziennie przez okolo tydzien jezeli oko jest przyschniete to zapusc mu krople do oczu, jak to nie pomoze to proponuje kuracje antybiotykowa bo moze to byc jakas infekcja, udaj sie do weta ktory cos wie na temat leczenia zolwikow :)))

MataManX
16-07-2013, 07:56
Jesteś z wawy więc masz luksus z wetami, dowiedz się dokladnie co do wetów pracujących w zoo, tam powinni specjaliści od gadów

JoShi
16-07-2013, 09:04
> podawaj mu witamine a+d3 w kroplach dla dzieci, po jednej
> kropelce dziennie przez okolo tydzien

Chyba zeby przedawkowac witamine A i wykonczyc zolwia...

musia_k
16-07-2013, 11:56
w Smoku 2.09 jest p. Maluta od 11

mirek
16-07-2013, 11:56
Ja jak mam swoim żółwią podać leki , to czytam ulotkę , jak stosować dla niemowlaów i zmiejszam dawkę o 3/4 . Mir

Sylwia S
17-07-2013, 14:34
Przepraszam wszystkich, ale chyyba nie macie pojecia co piszecie. Nikomu nie przyszlo do glowy. ze najlepszym lekarstwem jes SLONCE a pozniej pozadny neon!!!
Sylwia

MataManX
17-07-2013, 14:53
Słonko skoro żółw jest w tak złym stanie jak Vanaloon to opisuje to na słońce jest już za późno, gdyż jego działanie mogło by się okazać zbyt wolne. Przy metaboliźmie żółwi czasem lepiej jest opdać lek niż próbować naprawić błedy. Wystawianie żółwia na słońce było by niczym używanie baterii zamiast defibrylatora. A co do "NEONA" to probonuje ci kupić do niego w zestawie jaiś dobry sportowy samochód wtedy będzie to dobrze wyglądało. Żółw natomiast powinien mieć świetlówkę najlepiej Repti Glo 5.0 lub 8.0

Sylwia S
17-07-2013, 15:21
Dzieki Mata za sprecyzowanie okreslenia neon ., nie wieszialam jak to sie w polskim nazywa. Jednak co do slonca to wierz mi , to najlepszy lek. Zadne witaminki nie pomoga, jesli zolw bedzie w terraruim i nie zgadzam sie , ze dziala za wolno. To podstawa jakiejkolwiek kuracji(moze nie zatrucia)

JoShi
18-07-2013, 04:25
> Zadne witaminki nie pomoga, jesli zolw bedzie
> w terraruim i nie zgadzam sie , ze dziala za wolno. To podstawa
> jakiejkolwiek kuracji(moze nie zatrucia)

Tez uwazam, ze slonce czyni cuda jesli chodzi o leczenie zolwi i stosuje to jako zelazna podstawe rechabilitacji (a wyciagnelam juz niejednego zolwia z tarapatow). Tak sie jednak sklada, ze chwilowo jest za zimno. Ponadto w leczeniu czasem trzeba mocnego impulsu. Na sloneczko przyjdzie czas. Poza tym chyba jakos odruchowo przyjelismy zalozenie, ze zolw ma dostep do UVB.

42d3e78f26a4b20d412==