PDA

Zobacz pełną wersję : pomysl



kuba_kb
20-07-2013, 02:17
Mam pomysl zeby miec pare rodzai zółwi (wodnych) razem. Czy moglby ktos mi napisac o swoim rodzju zolwia jakie jakie musi miec warunki (temperature, potloze itp.)

kuba_kb
20-07-2013, 02:26
!!!! Z GÓRY DZIEKUJE !!!!

kuba_kb

marix
20-07-2013, 02:52
Generalnie rozne gatunki nie powinny przebywac razem! Dlaczego? Bo kazdy z nich jest nosicielem wlasciwych dla siebie bakterii. Dla niego sa nieszkodliwe, dla innych gatunkow moga sie okazac smiertelnie grozne.
No i akwa w ktorych chcialbys trzymac wiele zolwi powinno byc ogromne.
PS Mozna ewentalnie trzymac razem np. zolwia czerwonolicego i zoltolicego czy ostrogrzbietego.

MataManX
20-07-2013, 05:15
Ogólnie też jestem przeciw mieszaniu gat w jednym terra ale jest to możliwe u żólwi północno amerykańskich jeśli nie będzie większych różnic w wielkości i warunkach hodowli to możesz mieć większość gat z Trachemys i Graptemys razem.

Jednak zawsze wiąże się z tym rysyko chorób i wzajemnej agresji między żółwiami. Jeśli już tak bardzo chcesz je łączyć to nigdy nie łacz gatunków które by w naturze nie mogły się spotkać a w rzadnym wypadku z różnych kontynentów

poczta
22-07-2013, 05:09
witam
kuba_kb twoje plany są bardzo ciekawe ale pomijając już całą sprawę czy można czy nie trzymać różne gatunki razem czy nie, jest praktycznie niemożliwością zdobycie jakichkolwiek gatunków żółwi wodnych może poza czerwonolicym i innymi ozdobnymi, pelomedusa subrufa (chociasz też ciężko), żółwiakiem chińskim, żółwiem jaszczurowatym, może jeszcze jeden, dwa gatunki i to praktycznie wszystko na naszym marnym polskim rynku
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==