PDA

Zobacz pełną wersję : żarłok!



Kober
26-07-2013, 13:46
czy wasze stepowce tez tak duzo jedzą?? mam greka, który je raz dziennie pare mleczyków, babke i wiecej nie chce. mam też od niedawna stepowca, który zażera się wszystkim, co tylko zobaczy - łącznie z moimi palcami. Nie chce natomiast ruszyć liści winogron (podobno są zdrowe). powiedzcie czy to normalne, że tak dużo je?? czy mam jakiegoś dziwoląga - żarłoka?? ;-)

pozdrawiam, Filip

igck
27-07-2013, 01:43
Czy to normalne - nie wiem, ale mój stepowy (plastron 11cm) zjada dziennie około 10 liści mlecza 5 babek i troche innych.:) To jest normalnie większe od jego samego:D.

JoShi
31-07-2013, 06:41
U stepowcow takie obzarstwo jest normalne. W naturze zadko maja okazje najesc sie do syta wiec rzucaja sie na wszystko co sie da zjesc. W terrarium to nie jest zbyt zdrowe. Nalezy ograniczac jedzenie tym zarlokom i karmic je np co dwa dni.

Aleksander
01-08-2013, 04:22
Dokładnie tak, jak napisała Joshi - my karmimy nasze łakomczuchy co drugi dzien latem i co trzeci, nawet co czwarty zimą. Wtedy zresztą same mało jedzą. Musisz tez pamiętac o tym, że apetet żółwia zalezy od temperatury otoczenia - im większa, tym więcej żółw będzie jadł. Jeżeli będziesz utrzymywał stale wysoką lub bardzo wysoką temperaturę, to apetyt będzie niezmiennie ogromny. My jesienią i zimą obniżamy o jakieś 3-4 stopnie, ale tak by zachowac aktywność. Całe twarzystwo mniej wtedy je. W dni bez jedzenia przydaje się siano, które żółw podjada. Jeżeli żółw ma do dyspozycji siano nie zachodzi obawa, że będzie głodował:)
Zresztą wszystko zalezy od żólwia - mamy jednego niejadka, jeden je tak średnio, natomiast dwie żółwice to istne odkrzurzacze. Zastanawiam się na ile apetyt zalezeć może od płci:)

Pozdrawiam
natalia

Kober
01-08-2013, 06:08
hmm ciekawe. co do posta wyżej: może to obżarstwo ma jakiś związek z płcią?? bo ten mój żarłok to właśnie samica.

temperatura w tej chwili wynosi 25,6 stopnia. to chyba nie jest jakas super wysoka temp dla stepowca.

sianko ma stale w terra ale go nie ruszy. naomiast jak tylko wloze reke o terra to przybiega i jesli nie ma lisci to zabiera sie za palce !!

jedzenie dostaje teraz az dziennie. zobaczymy.


aaa jeszcze jedno!! w starym terra żółw miał sianko i spał w sianku
w nowym terra żółw do sianka sie nie zbliża i śpi w kącie wykopując sobie dziure w podłożu.

skoro mu odpowiada to niby ok ale czemu tak robi??

Aleksander
01-08-2013, 06:29
Temperatura jest ok, pod warunkiem, że pod żarówką jest cieplej i żółw może się wygrzać. Rzeczywiście ta temperatura to nie żaden upał, ale moja żółwica potrafi zjeść tony właśnie w takich warunkach cieplnych. Moje żółwie też biegną do rąk wkładanych do terrarium, to pewnie rodzaj uwarunkowania, ale można sobie wmówić, że żółw nas poznaje:))
A jak będzie głodny, to znajdzie sobie sianko, więc spokojnie możesz karmić co drugi dzień.

Pozdrawiam
Natalia

42d3e78f26a4b20d412==