PDA

Zobacz pełną wersję : Brak wody



Miniaa
27-07-2013, 11:28
Od 22 maja tego roku jestem w posiadaniu około 2 letniego żółwia czerwonolicowego, który nie lubi wody!! Wchodzi do niej tylko na 10-15 minut dziennie aby zjeść śniadanko, potem już tylko drapie i skacze, żeby go wypuścić na wolność. Jak w takiej sytuacji mam mu podawać witaminy i wapno i czy to żle, że jego skura jest tak sucha, że aż biała?? Piszcie...Pozdrawiam!!

MataManX
27-07-2013, 12:41
Widać masz złe warunki w akwarium z którego się on próbuje wydostać. Praktycznie nie ma możliwośći aby nie lubuiał wody mogą mu jedynie nie odpowiadać warunki które są w niej. Opisz jak go hodujesz a na pewno coś poradzimy.

krist
28-07-2013, 03:15
MMX jak napisała Miniaa żółwia ma od niedawna a gadzina ma 2 lata (prawdopodobnie) i byc może przez te dwa lata u byłego właściciela był trzymany w złych warunkach (bez głębokiej wody lub po kostki..) i może większość czasu spędzał na ziemi i stęd może wynikać jego niechęć do wody!!!! Oczywiście jak Miniaa poda więcej info. to coś poradzimy!!! generalnie z czasem powinien polubić nadmiar wody...

Miniaa
28-07-2013, 04:37
Mój żółw nie ma akwarium. Daje go do miski i nalewam wody, tak by go całego przykryła. Żółw zje, załatwi się i chce dalej chasać po domq. A robi to cały czas :D Kupiłam go w zologicznym, gdzie był trzymany w ciasnym akwarium wraz z dwoma innymi żółwiami i miał baardzo brudną wodę. Proszę o odpowiedź również na drugą częśc pytania. Pozdrawiam!!

Hecia
28-07-2013, 05:12
Musisz mu koniecznie kupić akwarium. Żółw wodny, jak sama nazwa wskazuje powinien przebywać w wodzie. Jak będzie miał dużą powierzchnię wody dla siebie samego, zobaczysz, że od razu będzie chciał pływać, a nie wyłazić na podłogę.

Miniaa
28-07-2013, 09:14
Tylko że jest mały problem z tym akwarium... Moja mama nie zgadza się na grzałkę i oświetlenie... Żółw miałby wtedy za zimną wodę i wtedy mógłby nie przeżyć zimy... Nio i co ja zrobie!!

MataManX
28-07-2013, 09:21
jeśli nie zapewniasz zwierzęciu dobrych warunków najlepiej je oddaj.

Hecia
28-07-2013, 11:10
Też tak myślę. A tak w ogóle to na czym polega problem z grzałką i żarówką? U nas też tak było, że żółwia dostała moja córka, która jest mniej więcej w twoim wieku i cały dom oszalał na jego punkcie. Tak naprawdę to ja teraz więcej się nim przejmuję niż ona. Może i twoja mama się przekona...

marix
30-07-2013, 02:58
Przekonaj mame, ˝e eksploatacja tych rzeczy ta zadne koszyty! filtr zuzywa ok. 5 vat na godzine (czyli w ciagu doby tyle pradu, co 100-vatowa zarowka przez jedna godzine. Grzalka, tak naprawde, niewiele wiecej (gdy ma termostat i wlacza sie tylko wtedy, kiedy trzeba).
No a proste akwa to tez nie majatek... Mozez dostac na prezent przy jakiejs okazji...
Inaczej zameczysz zolwia.

marix
30-07-2013, 06:12
aaa! zle policzyle, oczywiscie. 5 vat na godzine to w ciagu dob tyle co 60-vatowa zarowka w godzine.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==