PDA

Zobacz pełną wersję : zapachy



Dziunia
29-07-2013, 06:15
Albo ja jestem przewrażliwiona albo żółw stepowy mojej córki śmierdzi.
Historia jest krótka: córka doształa żółwiczka. Mała ma lat 3 więc stepciem opiekuję się ja. Żółwiczek siedzi w sianku, jest zadowolony. Dostaje różnorodne papu + vitaminki. Ma często sprzątane terrarium ale to nie pomaga. Jest kąpany.On po prostu śmierdzi. Czy to normalne, czy może jest to objaw jakiejś choroby. A może zapach wydostające się z terrarium to sprawa płci? POMOCY!

igck
29-07-2013, 07:32
A jakczesto żółw ma wymieniane podłoże?? i wogóle jakie ma podłoże?? Może powodem zapachu jest jakiś grzyb czy coś w tym stylu. Ma może jakieś zmiany na skorupie??

Aleksander
29-07-2013, 07:37
Podłoże trzeba często zmieniać, siano też. Należy wybierać odchody z terrarium i codziennie wycierac do sucha wilgotne miejsca. Pozostawiona wilgoć, czyli wydalona woda i mocz, może zacząć bardzo nieprzyjemnie pachnieć.
Sam żółw jeśli jest zdrowy nie smierdzi. Ma swoj specyficzny zapach (zblizony do zapachu rozgrzanego na sloncu kamienia, ale to tylko moje wrazenie:)), ale na pewno nie można powiedzieć, że smierdzi. Jeżeli jednak tak jest powinnas wybrac się do weterynarza - brzydki zapach może byc objawem choroby.

Pozdrawiam
Natalia

dr Robert
29-07-2013, 07:52
Chory żółw może mieć cuchnące, brzydkie odchody. Warto przyjrzeć się kupom :).

42d3e78f26a4b20d412==