PDA

Zobacz pełną wersję : Trawienie (?) rzęsy



Jędrek
02-08-2013, 14:30
Rzęsa wodna jest ulubiona roślinką mojego czerwonolicego.
Teraz daję mu po ok 1 łyżce dziennie (5-6 razy na tydzień).
Zjada prawie wszystko, ale w odchodach jest jej prawie tyle samo, w postaci prawie nie zmienionej, tylko zmienia kolor. Czyżby nie trawił rzęsy?
Jak zapewnic dosć rzęsy na zimę?

K.I.T.T.
04-08-2013, 04:53
o co chodzi w tym forum jestem tu zalogowany od roku i cały czas nie moge napisać postu!!!!!!!! już 10 razy sie logowałem żeby napoisać nowy temat i sie po prostu nie da!!!!!!!!!!!!! wiec pisze moje pytanie tutaj ;moj zolw przez 2 tygodnie miał w akwarium kamienie około 3-4 mm i on sie ich najadł kamieni już nie ma minol mięsiac a on ciągle słabo je ma rozwolnienie i w kale jeszcze trafiaja sie kamienie jak mo pszepłukać zołondek?? szkoda mi żeby zdechł bo zdechły mi dwa poprzednie ale z innego powodu.tez zolw ma 10 miesiecy i jest bardzo ruchliwy licze na pomoc i pszepraszam że tu zadaje pytanie ale na forum jest cos nie tak pozdrawiam

Arp
04-08-2013, 11:01
Może to po prostu nie strawiona celuloza, której żaden kręgowiec nie może SAM trawić. To napewno, ale jeśli wydalane jest w postaci niewiele zmienionej to nie wiem... Jesteś pewien, że to rzęsa?

Arp
04-08-2013, 11:03
A jaką masz temperaturę w akwarium?

krist
04-08-2013, 11:40
nic nie możesz zrobić, przy tak małym żółwiu jaka kolwiek ingerencja hirurgiczna może zakonczyć się śmiertelnie, zresztą większość wetów w naszym kraju i tak nie ma pojącia co robić. a propo postu jesli nie możesz napisać (dziwne..) skontaktuj się z adminem tego działu. Na przyszłość nigdy nie dawaj drobnych kamyków i żwiru do akwa (czerwonolice często zjadają piasek ma to chyba na celu czyszczenie żołądka i jelit oraz wspomóc trawienie)!!!!!! bo gdy kamyk okaże się za wielki zaczopuje jelita i gadzina zdechnie w powolnych męczarniach!!!!! Jak piszesz że w kale znajdujesz kamyki to dobrze wydala je, może wydali je wszystkie i wyzdrowieje. Mało je--- postaraj się jak najbardziej mu urozmaicic diete daj mu dzdzownice czerwonolice przepadają za nimi!!! ślimaczki, małe rybki, krewetki, itd. do tego ciepło i czas!!! może przez kilka m-cy bardzo mało jeść (potrafi bardzo spowolnić metabolizm..) no i podaj mu witaminy i czekaj....... powinien wyjść z tego to twarde zwierzaki!!!

P.S jeśli nie mogłeś wysłać posta trzeba było pisać na GG np. do MataManX,Jojka, lub do mnie.....

Jarek Zajączkowski
05-08-2013, 07:39
Podaj żółwiowi parafinę w płynie (z apteki) do pyszczka i do kloaki. Kąp go codziennie przez godzinę w wodzie o temp.32-35*C
Usuń kamienie

Jarek Zajączkowski
05-08-2013, 07:41
Noooo, trochę "wetów" w Polsce wie co robić!

krist
05-08-2013, 13:20
tylko strasznie trudno o dobrego weterynarza znającego się dobrze na gadach w większych miastach a co dopiero w małej mieścinie lub wsi... mam nadzieje że się to poprawi w niedługim czasie.
Pozdrawiam Krist

krist
05-08-2013, 13:24
no to teraz wiemy co robić w takim przypadku, tylko mam pytanie tak na przyszłość ile tej parafiny podać i czy jednorazowo tylko czy więcej razy??

42d3e78f26a4b20d412==