PDA

Zobacz pełną wersję : Basenik dla stepowego - robić, czy nie?



Magda Kusiak
06-08-2013, 02:36
Cześć wszystkim

Otóż mój żółwik stepowy (ok 10 cm) przeprowadza się z żółwiowej kawalerki o wymiarach niecałe 40x50 cm do willi 60 na 70 cm :) Zdaję sobie sprawę, że powinnam wymienić terra już jakiś czas temu, ale dopiero teraz finanse mi na to pozwalają.

Tak więc George będzie miał większe mieszkanie i zastanawiam się, czy willa ma być z basenem, czy nie. Oczywiście w tym mniejszym terra o żadnym basenie nie było mowy, bo było za ciasno, ale teraz myślę, czy by mu oczka wodnego nie zafundować, ale mam wątpliwości...

Po pierwsze mój żółw wybitnie nie lubi kąpieli i boi się wody, więc zastanawiam się, czy w ogóle korzystałby z tego basenu, bo nie chciałabym bez potrzeby odbierać mu miejsca do spacerów. Po drugie boję się, że większa ilość wody w terra spowoduje, że coś zacznie pleśnieć, gnić i w ogóle śmierdzieć. Oczywiście wymieniałabym wodę codziennie, ale mimo wszystko...

Dlatego czekam na Wasze opinie - czy basen jest stepowym naprawdę potrzebny, czy wystarczy kąpiel raz na kilka dni poza terra? Chętnie też skorzystam z Waszych pomysłów na urządzenie takiego basenu, w miarę możliwości jak najniższym kosztem, bo i tak jestem na skraju bankructwa przez moją gadzinę :)

Z góry dzięki za opinie i wskazówki
Pozdrawiamy - Magda i George

Kober
06-08-2013, 06:33
no więc:

nie jestem pewien czy terra 60x70 jest już willą to raz

nie odbieraj mu miejsca. podaruj sobie basenik to dwa

jesli już się zdecyujesz odpuścić to po prostu go kąp raz w tygodniu i podawaj mlecz, babkę i takie tam umyte i jeszcze mokre

ja tak robię i jest w porządku.


basenik w terra zawsze zwiększy możliwośc powstawania pleśni no i wilgotność

dr Robert
06-08-2013, 07:09
Dużo za małe terrarium, aby wstawiać tam jeszcze basenik. Proponuję raz w tygodniu umożliwić mu kąpiele, ale wstawiając do terra na kilka godzin płytki pojemnik z wodą (np. podstawka pod doniczkę). Nie wyciągać żółwia i nie wciskać go do wanien czy misek z wodą na zewnątrz terra bo to duży stres dla niego.

Magda Kusiak
06-08-2013, 14:11
Dzięki za odpowiedzi. Co do soczystej karmy, to dostaje mokre zielsko wszelkiego typu i świeże warzywa, więc chyba jest OK. Pomysł z kąpielami w terra wypróbuję, chociaż wątpię, żeby gadzina z własnej woli wlazła do wody :P Basenik sobie darujemy.
Pozdrawiam wszystkich

JoShi
09-08-2013, 07:07
> Otóż mój żółwik stepowy (ok 10 cm) przeprowadza się z żółwiowej
> kawalerki o wymiarach niecałe 40x50 cm do willi 60 na 70 cm :)
Chm... raczej to nie jest willa, ale skoro tak mowisz...


> Tak więc George będzie miał większe mieszkanie i zastanawiam
> się, czy willa ma być z basenem, czy nie.
Jesli w takim terra zrobisz mu kryjowke i basen, to gdzie on bedzie spacerowal ?


> Dlatego czekam na Wasze opinie - czy basen jest stepowym
> naprawdę potrzebny,
Do niczego im nie jest potrzebny. Odpowiednia ilosc wody maja w pozywieniu, a i tak go musisz kompac.

JoShi
09-08-2013, 07:08
> Proponuję raz w tygodniu umożliwić mu kąpiele, ale wstawiając
> do terra na kilka godzin płytki pojemnik z wodą (np. podstawka
> pod doniczkę). Nie wyciągać żółwia i nie wciskać go do wanien
> czy misek z wodą na zewnątrz terra bo to duży stres dla niego.
Bez przesady. Do takiego pojemnika zolw nawet nie wejdzie. Poza tym zolwie stepowe nie sa az tak plochliwe i nerwowe, zeby kapiel byla az takim problemem jak probujesz to tu przedstawic. Moje to nawet lubia kapiele, ale tylko prysznic.

42d3e78f26a4b20d412==