PDA

Zobacz pełną wersję : Początkująca właścicielka



oltynka
10-08-2013, 03:10
Witam!
Na forum zaglądam od kilku dni, od niedawna bowiem w naszym domu pojawił sie żółw stepowy (nieznanej płci i wieku). Pierwszego dnia byl bardzo ruchliwy, jednak prawie nic nie jadł. W ciągu nastepnych dni ruchliwośc zanikała i nie je juz wcale :(, albo prawie wcale. Ma duże terrarium, jest dogrzewany, kąpiemy go co drugi dzień (po kąpieli wyraźnie się ożywia). Do jedzenia za radą pani ze sklepu zoologicznego dajemy mu taką granulowana karmę, tarte jabłko i biały serek. Jednak zaczynam się poważnie martwić, wiem, że żółw to nie pies i nie będzie biegał w kółko, ale jego zachowanie mnie niepokoi.

Pozdrawiam

Ola

Dziunia
10-08-2013, 03:15
Biały serek odstaw natychmiast, granulowaną karmę też, jabłko też nie najlepsze jest. Idź na łąkę, nazrywaj mlecza, koniczyny z kwiatami, może znajdziesz jeszcze stokrotki i bądź cierpliwa. Pamiętaj nie myśl nawet o podawaniu mu sałaty. Zółw może byc osowiały, bo zmienil warunki bytowe, przejdzie mu.

igck
10-08-2013, 04:08
Polecam to co powiedziała Dziunia. Dodac do tego moge że od czasu do czasu możesz mu podać marchewkę czy ogórka. Koniecznie musisz mu też załatwić żarókę/świetlówkę która emituje UVA i UVB jeśli jej nie masz.

oltynka
10-08-2013, 05:34
Je! Je trawę i to nawet z niemałym entuzjazmem :). Dziękuję za rady. Mam jeszcze jedno pytanie, zbliża się zima co powinnam mu posiać na zimę ? Jakieś ziółka, jakie ?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :)

Ola

Dziunia
10-08-2013, 06:07
Ja mojemu posiałam koniczyne, kieluje fasole (bedzie jadl liscie) i mam zamiar ściągnąc z łąki sadzonki mniszka. Niestety latem jak fruwały nasionka nie pomyślałam zeby je zebrać, a włściwie to nie były mi potrzebne bo nie miałam wtedy gada. Do tego jak masz w doniczce trzykrotke to też możesz mu dać spróbować może będzie mu smakowała.

agnieszkaw
12-08-2013, 00:20
Sadzonki mlecza, które zrobiłam w zeszłym roku przetrwały do stycznia, potem marniały, marniały, marniały i nie miałam z nich pożytku.

W tym roku robię zapasy suszonej zieleninki: - mlecza, trawy, koniczyny, babki, liści winogron, chrzanu no i próbuję zaszuszyć pokrzywę, którą moje żółwie poprostu pokochały.

JoShi
15-08-2013, 01:57
> Zółw może byc
> osowiały, bo zmienil warunki bytowe, przejdzie mu.
Szczegolnie ze stresujecie ga ciaglymi kapielami...

42d3e78f26a4b20d412==