PDA

Zobacz pełną wersję : problem z młodym żółwiem....



klocek
10-08-2013, 15:37
nie wiem co sie dzieje z moim zolwiem. normalnie sie rusza tylko chrapie prawie caly czas i ma zamkniete slepia.wiem ze nie mozna go jeszcze zimowac bo jest malutki(8 miesiecy na karku).ludzie co ja mam zrobic? blagam o pomoc.

MataManX
10-08-2013, 15:40
Napisz o jakiego żolwia chodzi ale jeśli to czerwonolicy to wynika na to że ma problemy z układem oddechowym i niedobory witamin . Napisz cos więcej bo nie chcę pisać na wyrost nie wiedząc wystarczająco dużo.

krist
10-08-2013, 15:42
po piersze jaki to żółw!!! czerwonolicy chyba..... napisz coś więcej w jakich warunkach go trzymasz... bo wg. tego co napisałeś jest chory i to bardzo!!!! ciepło i jeszcze raz ciepło!!!! jesli pływa przechylony jest to oznaka zapalenia płuc, poza tym brak, witamin..

klocek
10-08-2013, 15:44
no co ja moge wiecej napisac.nic nie je bo zarcia nie widzi.chodzi o czerwonolicego.jak nie siedzi na dnie to lezy na kamieniu i spi.no normalnie korby juz dostaje.co robic??

klocek
10-08-2013, 15:47
nie plywa przechylony.praktycznie w ogole nie plywa.tylko siedzi na kamieniu sie wygrzewa albo na dnie i nic nie chce mu sie robic.chodzi o czerwonolicego.

MataManX
10-08-2013, 15:47
To co piszesz to wielkie nic szczerze mówiąc. Tak jak cię prosimy napisz warunki jakie mu zapwenisz. A puki co mogę ci polecić abyś zwiększył temteraturę jaką ma, starał się zniwelować różnice temperatur między wodą a lądem - ze względu na układ pokarmowy. Utrzymywał podwyższoną higienę, podawał mu wit A i D3, stosuj kąpiele w wywarze z rumianku, podawaj wątróbkę jako źródło makro i mikro elementów - ze względu na oczy. Udaj się z nim do weta jak znasz jakiegoś który zna się na gadach. I opisuj dokładniej wtedy będziemy mogli więcej napisać

MataManX
10-08-2013, 15:49
Jeśli pływa przechylony to już poważniejsza sprawa. Jest to zapalenie płuc i mogą być duże trudności z wyprowadzeniem go z choroby. Udaj się do weta, rób o co wyżej ci napisałem a jak nie znasz żadnego dobrego weta od gadów to zadzwoń do Dr Jarka Zajączkowskiego.

krist
10-08-2013, 15:51
po pierwsze masz grzałke? lampke go wygrzewania? to podstawa! poza tym odpowiednia dieta, witaminy na już podnieś mu temp. wody i powietrza!!!! ma zapalenie płuc i stan jego jest ciężki....

klocek
10-08-2013, 15:51
no dobra.dzieki za rady.jak cos to bede sie jeszcze odzywal.warunki:grzałka,filterek,wysepka,roslinki ,a temp. w pokoju ok.ale nic nie je bo po prostu zarcia nie widzi.

klocek
10-08-2013, 16:04
grzalke ma lampke tez.a weta zadnego nie znam ale teraz bede musial chyba jakiegos poznac.temp juz podkrecilem.

MataManX
10-08-2013, 16:43
Więc dzwoń do Dr Jarka bo tu bez leczenia antybiotykami raczej sie nie obejdzie

42d3e78f26a4b20d412==