PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy karmic? i dwa inne pytania...



Neno
13-08-2013, 02:25
Hey!

Mam takie pytanko odnosnie karmienia żółwi wodnych, a mianowicie kiedy one żerują na wolności? Cały dzień aż się naje, czy może w pewnym określonym czasie (rano, wieczorem). Pytam bo zawsze karmilem mojego żółwia rano i w sumie sie nauczył że jak wstaje to jest pora karmienia!

Dwa dni temu dostał nowy dom (jest tak duży w porownaniu z nim, że zajmie mu 2 tygodnie zanim go zwiedzi). Ale niema róży bez kolców i jest troszke wystraszony i nie zabardzo chce jeść, jak mu zostawie jego przysmak Gammarusa w akwarium i wyjde z pokoju (a przynajmniej udaje) to zjada, ale nie chce go tym karmic przez okres jak sie przyzwyczai do nowego miejsca (ograniczylem mu gammarusa to 3 robali na dzien, jako przysmak). Zauważyłem jednak ze wieczorem jak juz prawie wszyscy w domu spią on sie ożywia, włazi na wyspe i chetnie by cos zjadł ale ja z kolei nie wiem czy można karmić żółwia na noc?

Drugie moje pytanie jest następujące: Co należy zapenić roślinie akwariowej żeby "żyła", to znaczy miałem w starym akwarium roślinki ale dość szybko opadały i umierały :( (a odść mocno to zanieczyszcza akwarium) chciałbym żeby miał rośline (on nie jada takich rzeczy, juz kiedys pisałem ze z nudów je skubie ale potem je wypluwa) ale jednocześnie chce zeby taka roślina postała miesiać dwa w dobrym stanie!

I trzecie pytanie dotyczy rybki którą chciałbym mu wpuścić do akwarium, i nie w celu ozdobniczym tylko w celu pożywczym :) To znaczy chce zeby sobie chłopak polował sam, i teraz:
- Jaka rybka
- Jaka wielkość tej rybki
- Czy to dobry pomysł
- I czy da sobie rade (nie chce zeby sie rybka meczyla a on nawet jej nie zauważy)

Żółw (ostrogrzbiety) 8 miesiecy 7cm karapaksu

Dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za tyle pytań pod jednym wątkiem ale nie chce zasmiecać forum.

krist
13-08-2013, 02:55
nie karm go tylko gammarusem... na mięsko powinien się żucić, skoro jest w nowym akwa minie kilka dni nim się przyzwyczai !!! to naturalne że jest wystraszony ale to nic minie.. co do roślin najlepsza jest moczarka tylko gadziny lubią ją szatkować wejdz na strone Jojka i zobacz jak on ją zabezpieczył... rybki jak najbardziej tylko pamiętaj że do rybek woda musi być napowietrzana kup kilka gupików, albo danio. u mnie długo plywały do czasu jak gadziny skumały że mrożona stynka to tosamo (rybka..)co pływa obok nich.... niby takie szybkie ale jakoś "znikały" powoli... ostatnio kumpel likwidował akwa i wpuścił do moich żarłoków 3 rybki, były tak ładne że zniknęły w przeciągu 5 sek... gadziny pokazały swoją nature drapieżcy.....

MataManX
13-08-2013, 05:51
Neno napisał(a):

> Hey!
>
> Mam takie pytanko odnosnie karmienia żółwi wodnych, a
> mianowicie kiedy one żerują na wolności? Cały dzień aż się
> naje, czy może w pewnym określonym czasie (rano, wieczorem).
> Pytam bo zawsze karmilem mojego żółwia rano i w sumie sie
> nauczył że jak wstaje to jest pora karmienia!

Na wolności żerują praktycznie od kiedy zaczyna się przejaśniać do nocy jednak najwięsze godziny aktywności to popołudnie kiedy są już nagrzane przez słońce.


> Dwa dni temu dostał nowy dom (jest tak duży w
> porownaniu z nim, że zajmie mu 2 tygodnie zanim go zwiedzi).
> Ale niema róży bez kolców i jest troszke wystraszony i nie
> zabardzo chce jeść, jak mu zostawie jego przysmak Gammarusa w
> akwarium i wyjde z pokoju (a przynajmniej udaje) to zjada.

To normalne jak się przyzwyczai do nowego miejsca to wszystko wróci do normy nie masz się czym martwić.

>Ale nie chce go tym karmic przez okres jak sie przyzwyczai do
> nowego miejsca (ograniczylem mu gammarusa to 3 robali na dzien,
> jako przysmak).

Odstaw gammarus i stsuj jak najbardziej naturalną dietę :)

>Zauważyłem jednak ze wieczorem jak juz prawie
> wszyscy w domu spią on sie ożywia, włazi na wyspe i chetnie by
> cos zjadł ale ja z kolei nie wiem czy można karmić żółwia na
> noc?

Tak jak mówiłem największa aktywność przypada na popołudnia. Pewnie dopiero gdy są domownicy obecni ktoś mu zapala lampkę a on sie staje aktywny gdy się otoczenie nagrzeje.
>
> Drugie moje pytanie jest następujące: Co należy
> zapenić roślinie akwariowej żeby "żyła", to znaczy miałem w
> starym akwarium roślinki ale dość szybko opadały i umierały :(
> (a odść mocno to zanieczyszcza akwarium) chciałbym żeby miał
> rośline (on nie jada takich rzeczy, juz kiedys pisałem ze z
> nudów je skubie ale potem je wypluwa) ale jednocześnie chce
> zeby taka roślina postała miesiać dwa w dobrym stanie!

Aż tak długa obecność roślin jest mało prawdopodobna ze względu na duże zanieczyszczenie wody i na siłę niszczenia żólwia. Jeśli chcesz mieć ładne rośliny cały czas spraw sobie akwaium w którym będziesz hodować same rośliny i od czasu do czasu dorzucać :)

> I trzecie pytanie dotyczy rybki którą chciałbym mu
> wpuścić do akwarium, i nie w celu ozdobniczym tylko w celu
> pożywczym :) To znaczy chce zeby sobie chłopak polował sam, i
> teraz:
> - Jaka rybka
> - Jaka wielkość tej rybki
> - Czy to dobry pomysł
> - I czy da sobie rade (nie chce zeby sie rybka meczyla a on
> nawet jej nie zauważy)

Rybki jak nabardziej tak. W niektórych przypadkach udaje się utrzymać je przy życiu i rozmnożyć w akwa z żołwiem. Jesli będziesz mieć czysta wodę to powinny się utrzymać.

> Żółw (ostrogrzbiety) 8 miesiecy 7cm karapaksu

Pownien sobie spokojnie radzić z rybkami małymi rybkami takimi jak gupiki.

> Dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za tyle pytań pod jednym
> wątkiem ale nie chce zasmiecać forum.

Od tego jesteśmy my i to forum

42d3e78f26a4b20d412==