PDA

Zobacz pełną wersję : Nalot na pancerzu



Rogacz
13-08-2013, 12:23
Hej,

Mam żółwia stepowego. Od dwóch tygodni zaobserwowałem biały nalot na pancerzu. Po dokładnym przemyciu skorupy nie było nalotu dwa tygodnie. Potem znów się pojawił. Znowu przemyłem, ale teraz pojawia się codziennie. Żółw ma stały dostęp do baseniku, kilka razy w tygodniu kąpie się w ciepłej wodzie. Co to jest i jak to leczyć???

Proszę o pomoc Was. Chcę to wylevczyć na własną rękę, ale jeśli się nie da to pojadę do weterynarza.

marioh
13-08-2013, 13:37
Witaj.Skoro ma ciagly dostep do wody + lampka do wygrzewania to mysle,ze jest to poprostu kamien zawarty w wodzie,ale jezeli stosujesz np.wode odstana to ja nie mam zadnego pomyslu.
Pozdrawiam.

Aleksander
14-08-2013, 07:22
Być może to problemy na tle grzybiczym. Więc najlepiej zrobisz, jeśli wybierzesz się do weterynarza.

Pozdrawiam
Natalia

Rogacz
28-08-2013, 05:49
Hej,

Byłem u weterynarza, powiedział, że to grzybica, ale nia miał żadnych leków, niczego. Po powrocie do domu spryskałem pancerz żółwia... Daktarinem, po dwóch dniach grzybica zniknęła, a żółw ma się dobrze.

FANATOR
23-11-2013, 14:50
na moje to grzyb!!!
nie jest jeszcze ciezki stan ale trzeba by zapodac mu jodyna na plechy to sie grzyb zmyje

42d3e78f26a4b20d412==