PDA

Zobacz pełną wersję : netykieta



Jojek
15-08-2013, 15:44
Neno w jednym z postów napisał coś co popieram ale post był wśród innych nie na temat i więc musiałem go skasować. Tu go odtwarzam w lekko poprawionej formie. Ponieważ uważam że przeczytanie tych uwag przyda się każdemu

"Szanowna Koleżanko z forum, Szanowny Kolego.

Udzielę Ci kilka wskazówek jak pisać posta żeby dało się chociaż w minimalnej części zrozumieć to o co pytasz.

Nie używaj CAPS LOCKA bo to jest przez czytających odbierane jako krzyk, a jak sądze nie masz powodów by krzyczeć na czytelników. :)

Zawsze kończ zdanie "kropką", rozpoczynaj nowe zdanie od dużej litery i od odstępu po kropce (to samo tyczy sie przecinków, tyle że wtedy nie z dużej litery).

Staraj się robic odstępy pomiędzy nowymi akapitami, to zwiększa przejrzystość tekstu i ułatwia czytanie.

Zawsze czytaj uważnie to co napiszesz i unikaj błędów (najlepiej przed kliknięciem "wyślij")

Nie miej mi za złe że Cię pouczyłem ale zaufaj mi, że niechlujnie napisany post jest bardzo trudny do przeczytania i zrozumienia. Pamiętaj, to jak piszesz wiadomość świadczy o Tobie i o Twoim szacunku do czytającego. :)

Neno"

i Jojek

ps. Polecam lekturę http://www.netykieta.prv.pl/.

ps2. Pamiętajcie że na forum są dwie możliwości przeglądania postów. Jest drzewo i płasko. Odpowiedzi zależnie od tego wpadają na właściwe miejsce lub na najniższą gałąź przez co może dochodzić do nieporozumień. Według mnie lepsze jest drzewo bo łatwiej się połapać kto komu odpowiada. Przy trybie płaskim warto zacytować fragmencik wypowiedzi przedmówcy tak aby inni mogli szybko zorientować się komu się odpowiada.

42d3e78f26a4b20d412==