PDA

Zobacz pełną wersję : jak go przyzwyczić??



Tosiek
18-08-2013, 07:12
no Więc
Mam malutkiego Tośka (czerwonolicy malutki 4 cm skorupki) W akwa trzymam go od 1 dnia i on jje tylko suszonego gammarusa i pałeczki Biorept firmy tropical (ten suszony gammarus to robaczki oczywiście ) jje to dlatego że chyba tylko to jadł w sklepie zoologocznym :(. No i jak go przyzwyczaić do nowego jedzonka np do sałatki?? albko jak go nauczyć polować rybeńki?? a tak a propo co mu jeszcze można podawać do jedzonka???
z góry dzienkuje i 3majcie się licze na szybką odpowiedźźźźźź!!!

MataManX
18-08-2013, 07:20
Sałatka ?? czyś ty z byka spadł czy z krowy ?? tym syfem nie karmi się ani lądowców ani tym bardziej czerwonolich. Jesli chcesz mu podawać rośliny to najlepiej wodne (moczarka, kabomba). Gammarus jako pokarm odpada. Spróbuj ze stynkami, żywym pokarmem dla ryb, ewentualnie suszonymi krewetkami. Najlepiej do jedzenia przekona go głód kilka dni mu nic nie dawaj a jak zgłodnieje będzie jadł wszystko co mu dasz :) W sprawie żywienia dokładniej możesz przeczytać w opisach ale przede wszystkim czytaj forum i starsze posty.

Witamy wśród terrarystów jak masz jakieś jeszcze pytania to wal :)

Tosiek
18-08-2013, 07:23
ok ale ja zawsze dawałem żółwiom pokarm robaczkowy i było spopko

Tosiek
18-08-2013, 07:25
no ale te roślinki chodujemy w odzdzielnym akwa>?

MataManX
18-08-2013, 07:27
Pokarm robaczkowy czyli gammarus ?? Otuż jest to pokarm pocztąkowo wysoko kaloryczny i ubogi w witaminy a po jakimś czasie przechowywania staje się ubogi we wszystko i jest to tylko pusty zapychacz głodu. Roślinki możesz hodować osobno lub w akwarium z żółwiem (wtedy nie przetrwaja długo) możesz też je pozyskiwać od znajomych akwarystów.

Tosiek
18-08-2013, 07:28
a ile kosztuje jedna roślinka i czy jak je sie hoduje to potzrebne są jekieś nawozy specjalne warunki duże przestron e akwa????

MataManX
18-08-2013, 07:56
20-30 cm roślinka kosztuje ok 1 zł sądząc po rozmiarach twojego gada taka odnoga starczy mu na kilka tygodni :) puki co nie musisz się przejmować hodowlą. A co do warunków to są dokładniej opisane na stronach akwarystycznych.

Tosiek
18-08-2013, 08:32
gdzie można kupić stynki te roślinki a może ślimaszki i rybki dzie ja to kupie?

MataManX
18-08-2013, 08:33
W zoologicznym. Swoją drogą odpowiedzialny człowiek myśli o takich rzeczach zanim kupi żołwia/

Tosiek
18-08-2013, 08:39
no wiem że w zoologu ale np krewetki czy steńki ??

Jojek
18-08-2013, 09:50
MataManX napisał(a):

> Gammarus jako pokarm odpada.

Oj to nie do końca tak. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
Gammarus jest jednym z podstawowych naturalnych pokarmów żółwi. Jednak suszony i długo przechowywany traci witaminy i robi się jałowy. Dlatego nie może być jedynym głównym pokarmem żółwi ale nie należy z niego całkowicie rezygnować.

Dieta żółwia powinna być urozmaicona ale to nie znaczy że ma jeść tylko żeczy bardzo odżywcze i bogate w witaminy.

Gammarus owszem podawać ale nie jedyny.

MataManX
18-08-2013, 10:12
Sorki niejasno się wyraziłem miałem na myśli jako pokarm główny :)

MataManX
18-08-2013, 11:42
Stynki !!! też w zoologu spokojnie kupisz

krist
18-08-2013, 11:49
stynki mrożone tak samo w zoologiku, krewetki tak samo.. mrożone dostaniesz też w hipermarkecie!!! jesli jeszcze nie przeczytałeś to zpraszam na lekture obowiązkową każdego początkującego hodowce żółwia czerwonolicego.... http://jojek.klub.chip.pl/hobby/

Jędrek
18-08-2013, 14:27
Chłopak może mieć problem, nie znam Briańska, ale nawet jeżeli masz tam zoologok, to z karmą dla psów a bez stynki (u mnie na 5 sklepów mają mrożoną tylko w 1).
Po drugie taki mały zółw powinien jeść więcej mięsa niż roślin (rybiego i robakowego), nieprawdaż?
W braku stynek i lrewetek można dawać filety z innych, ale nie wszystkich (było coś parę dni temu, że niektóre ryby (morskie?) nie są wskazane jako żarcie. +wapno

42d3e78f26a4b20d412==