PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pancerzem



pimpekk
18-08-2013, 09:23
Na pancerzu mojego żółwia czerowonolicego zauważyłem białe punkty (wyrostki?) , zaniepokoiło mnie to gdyż są one miękkie (zauważyłem to podczas mycia pancerza), wyrosły spod płytek pancerza. Sam pancerz jest w bardzo dobrym stanie, zółw ma świetny apetyt a jego dietę staram się urozmaicać i zawrzeć w niej wszystko co mu jest potrzebne. Podobnie jego zachowanie nie sugeruje żednej choroby, jest aktywny, lubi kopać w akwarium. Akwarium jest wyposażone w filtr oraz grzałkę. Bardzo proszę o napisanie co to może być. Ewentualne pytania o szczegóły mile widziane, e-mail: firanka@poczta.fm. Z góry dziękuję.

MataManX
18-08-2013, 10:17
1. Najpierw wyczyść dobrze skorupę
2. Jesli okaże się że są to zminay w strukturze płytek rogowych a nie tylko nalot lub zabrudzenia udaj się do weta
3. Jesli możesz zamieść na forum zdjęcia.

Może to być jakaś zmina grzybicza. Opisz dokładniej wygląd płytek, jak długo to jest, czy się rozprzestrzenia.

krist
18-08-2013, 11:04
chyba to tylko stare płytki odpadają?? (jeśli tak, to normalny objaw..) cyt. "wyrosły spod płytek pancerza" tego nie rozumiem..... możesz zapodać zdjęcie??

MataManX
18-08-2013, 11:44
przy łuszczeniu się płytek nie wiem skąd by się wzioł biały miękki nalot ale ok. Może to jest to. przede wszytskim trzeba zobaczyć samą skorupe bo to może być coś z wody, jakieś resztki albo coś :)

pimpekk
18-08-2013, 14:43
Pancerz regularnie czyszczę(używam także preparatu do pielęgnacji pancerza), i niestety to jest jakaś zmiana w strukurze. Wiem że normalne jest jak żółw się łuszczy.

MataManX
18-08-2013, 14:44
Wić zostaje ci tylko wet tutaj niewiele ci pomożemy poza ogólnymi radami o higienie.

pimpekk
18-08-2013, 14:45
Dzięki za pomoc, mam nadzieję że się wszystko dobrze skończy.

42d3e78f26a4b20d412==