PDA

Zobacz pełną wersję : Złuszczanie



Jędrek
18-08-2013, 14:34
Piszesię tu o złuszczaniu płytek skorupy. A ja przez rok nic takiego nie zauważyłem. Oczywiście schodzi mu płatami naskórek, ale na skorupie złuszczania płytek nie widziałem. Zła obserwacja, patologia, czy nie czas jeszcze?

MataManX
18-08-2013, 14:43
Nie. Jesli nie widzisz tego żólw ma pewnie małe przyrosty. Ja u swojego zauwązyłem łuszczenie dopiero jak miał 2 lata :)

Jędrek
19-08-2013, 05:23
Przyrosty to on ma okropne. W ciągu roku z 4 urósł na 12 cm.
P.S. Proszę nie krzyczeć, starałem się mu dawać jeść nie za dużo, ale widać pomyliłem się w ocenie.

marioh
19-08-2013, 06:14
Witaj.
Widocznie faktycznie sie "troszke" przeliczyles z iloscia jedzenia lub jego jakoscia (moze duzo bialka),ale najprawdopodobniej jedno i drugie.Mam pytanko: jak wyglada jego skorupa - bardzo zdeformowana?
Pozdrawiam.

MataManX
19-08-2013, 07:25
jeśli jest zdeformowana to może być robelm z jej złuszczeniem w niektórych miejscach.

Hecia
19-08-2013, 11:47
Nasz żółw miał bardzo malusieńkie przyrosty zanim do nas trafił (nie wiem w jakim był wieku, ale był strasznie zabiedzony - dostawał tylko pałeczki i to wysypywane na półeczkę w akwa - a wody miał tyle, że mu nawet karapaksu nie zakrywała, bo poprzedni właściciel bał się, że się utopi). U nas zaczął normalnie dostawać jeść, po raz pierwszy dostał rybkę, gammarusa, krewetki, roślinki - i zaczął rosnąć - w ciągu przeszło półtora roku z 14 cm na 21 - ale te przyrosty są w miarę równomierne (oprócz tamtych początkowych - z którymi do nas trafił). Skorupa łuszczyła mu się tylko raz - zaraz po tym jak do nas trafił - później już nie.

Jędrek
20-08-2013, 13:44
Hm. Nie wiem czy to zdeformawanie zalicza się do dużych, trudno zmierzyć. Myslę, że gdyby chcieć go wyszpachlować, żeby był gładki jak hełm, to w najgrubszym miejscu byłoby ze 3-4 mm owej szpachli, może 5. Kształt ogólny jest raczej prawidłowy. Jak w końcu uda mi się zrobić mu dobre zdjęcie to gdzieś je zamieszczę.

42d3e78f26a4b20d412==