PDA

Zobacz pełną wersję : Zasada dzialanis??



larry
23-08-2013, 16:25
Na jakiej zasadzie dzialają filtry denne?? Czy taki filter musi być polączony z innym, bo z tego co czytalem tak wnioskuje??

Jojek
23-08-2013, 16:56
Filtr denny sprzedawany jest zazwyczaj jako krata o konkretnych wymiarach w komplecie z rurkami i kostkami powietrznymi, albo jako pojedyńcze, małe, łączone ze sobą, kratki w dowolnej ilości a osobno zestaw rurek. Po zmontowaniu i podłączeniu pompki powietrznej uzyskujesz delikatny ciąg wymuszający obieg wody. Jednak taki "napęd" filtra jest uważany za mało wydajny. Dlatego można do tych filtrów dokupić specjalne głowice wymuszające obieg wody "PowerHead" o różnej mocy. Można też połączyć filtr denny z wydajnym filtrem kubełkowym lub kaskadowym.

Materiałem filtrującym jest to co wsypiesz na filtr jako podłoże najczęściej drobny żwirek. Działą dzięki dużej powierzchni jako filtr biologiczny i częściowo jako filtr mechaniczny. Odmulanie wskazane jako jeden ze sposobów czyszczenia.

Łukasz Czura
24-08-2013, 04:46
Ja ostatnio powiekszyłem akwa i zamontowałem moim żółwikom ruszt do filtra dennego (narazie zastanawiam się jaki filtr wybrać). Czy filtr Aquael FZK-1 (wydajność pompy 400l/h) jest odpowiedni, czy może ten filtr jest za słaby??

Jędrek
28-08-2013, 09:48
A czy wydajność filtra (litrów na godzinę) ma znaczenie przy żółwiu?
Myślałem sobie i wymyśliłem, że ważne jest, aby przez złoże biologiczne był stały przepływ, żeby bakterie miały stałą dostawę żarełka, a wielkość przepływu im nie robi różnicy. Oczywiście osobną sprawą jest napowietrzanie, ale to mi robi brzęczyk.

42d3e78f26a4b20d412==