PDA

Zobacz pełną wersję : rosliny do akwaterrarium



skrzypu31
29-08-2013, 01:41
jakie rośliny doniczkowe nie są trujące i żółwika mógłby je zjeść i czy ślimaki moge mu podawać je w skorupkach

marix
29-08-2013, 01:49
2. slimaki tylko w skorupkach!
1. a rosliny doniczkowe sa bardzo rozne... ja sie na tym nie znam.

MataManX
29-08-2013, 01:54
Żółw nie powinien jeść roślin doniczkowych gdyż jak pisał marix są one różne i wiele z nich jest trujących. Powinien dostawać rośliny wodne takie jak moczarka, kabomba i inne łatwe i szybko rosnące. Ślimaki powinien dostawać w skorupkach bo to w końcu jest dodatkowe źródło wapnia dla niego !!! a pozatymjak zrobie wyobrażasz wyciąganie malutkiego zatoczka ze skorupy ?? SADYZM !!!

marix
29-08-2013, 02:19
eee, Manta, przesadzasz. U mnie zolwie sa glownie na zyczenie mlodszego syna (teraz 7), a na co dzien opiekuje sie nimi starszy (10). Najwazniejsze rzeczy wykonuje oczywiscie ja, ale poniewaz zazwyczaj po kilka dni w tygodniu jestem poza domem, to bardzo wiele zalezy od dzieci. Tylko musza wiedzec, co robic powinny, a czego nie!
Nawet do glowy im nie przychodzi zeby bawic sie z zolwiami, wyciagac je z akwa zeby "komus pokazac". Nie przekarmiaja ich (choc dbaja o stale do stawy roslin, a jak zlapia w ogrodzie swierszcza, to tez do akwa wrzuca). Przestrzegaja zasady, ze zolwie musza byc w akwa. Co prawda obsulga akwa jest w znacznym stopniu zautomatyzowana (np. grzalka), ale regulacja swiatel zalezy juz od chlopakow.
ALE bezprzecznie masz racje w tym, ze dzieci nie powinny SAME zajmowac sie zolwiami. Patronat nad tym musi miec ktos starszy.

skrzypu31
29-08-2013, 09:52
dzi9enki wam bardzo

42d3e78f26a4b20d412==