PDA

Zobacz pełną wersję : Stepowy - dziwne zachowanie



Magda Kusiak
29-08-2013, 05:33
Cześć wszystkim :)

Mam problem ze swoim stepowcem. A właściwie nie wiem, czy to na pewno problem, ale ja z tych bardziej przewrażliwionych jestem :) Otóż niedawno przeprowadził się do nowego terra (70x70x30, żółw ma ok 10 cm) Podłoże to pod spodem kora a na górze siano. Ma świetlówkę UV i lustrzankę, temperatura pod żarówką to ok 34 stopnie, w zimnych kątach ok 25, więc warunki ma chyba prawidłowe, ale zachowuje się dziwnie... Całe dnie szaleje tak, że mało nie rozniesie terrarium. Nawet w najcieplejsze dni lata nie bywał taki aktywny... Natomiast zmniejszył mu się trochę apetyt. Karmię go teraz mniej więcej co drugi dzień (ze względu na zimę), ale nawet wtedy nie zjada zazwyczaj całej porcji. Czy to jeszcze stres po przeprowadzce (ok 2 tygodnie temu), czy coś z nim nie tak??

Dzięki za odp
Magda

Kober
29-08-2013, 06:06
to tak już chyba jest, że żółw po przeprowadzce do nowego miejsca jest zestresowany i mniej je

a że szaleje to też przeprowadzka, poznawanie nowego miejsca...

Aleksander
30-08-2013, 01:24
Magda, moje żółwie na przemeblowanie (zmiana położenia basemu, więcej płaskich kamieni itp.) zareagowały odwrotnie - oprócz jednego jak wlazły do norek kilka dni temu, tak nie widze by wychodziły. Jutro muszę zrobić przymusowe wyjście całemu towarzystwu. Ale pogoda tez naszym żywym barometrom teraz nie służy, więc mają prawo pomarudzić:)

Pozdrawiam
Natalia

Yaqbi
04-09-2013, 07:57
Moja greczyca zachowuje się identycznie, tyle, ze w poprzednim terrarium też tak szalała, cały czas szuka drogi ucieczki, od rana do wieczora...

Pzdr.

Q

Magda Kusiak
05-09-2013, 01:55
Stepcio trochę się uspokoił na szczęście :) Dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiamy
Magda i George

42d3e78f26a4b20d412==