PDA

Zobacz pełną wersję : ziemia humusowa



hanzel
29-08-2013, 11:21
No wiec na innym forum dowiedziałem sie iz podłoze moze stanowic ziemia typu humusowego. Czy mozna ja spokojnie wsypac do terra i na wierzchu połozyc sianko?? Czy sianko powinno byc pociate na drobniejsze kawałki??

Czy ktos z Was stosuje moze takie podłoze? Czy w takiej ziemi mozna posadzic trawe lub koniczynę??
Gdzie mozna taką ziemie dostac? I ile ona kosztuje??

BARDZO PRZESPRASZAM za poprzedniego posta! Wiem byłem leniwy i nie poszukałem, przyznaje!To sie juz wiecej nie powtórzy!!!
Niestety w przypadku zimi humusowej nie mam duzej wiedzy wiec piszcie jaki Wy macie poglad na taki typ podłoza dla stepcia??

Aleksander
30-08-2013, 01:21
Tak, ziemia humusowa to bardzo dobry pomysł. O ile sie orientuję często polecają takie rozwiązanie niemieccy hodowcy żółwi. Ale jakoś nie trafiłam do tej pory w żadnym sklepie na taką, która by mnie do siebie przekonała - w każdej były jakies dodatki, a ziemi czymś uzdatnionej bym żółwiom nie dała. Ale rozglądam się ciągle.

Nie wiem także (może ktoś inny sie wypowie) jak wygląda w przypadku ziemi humusowej kwestia zapchania przewodu pokarmowego, jeśli zółw będzie jej zbyt często kosztował.
Najlepiej na początek zaopatrz się korę i sianko.

Pozdrawiam
Natalia

hanzel
30-08-2013, 02:33
Wiec sa różne rodzje ziemi humusowej??Czy piszac ze
<Ale jakoś nie trafiłam do tej pory w żadnym sklepie na taką, która by mnie do siebie przekonała - w każdej były jakies dodatki, a ziemi czymś uzdatnionej bym żółwiom nie dała> miałas na mysli rozne inne rodzje ziem ogrodniczych?? Sam juz niewiem ale mam nadzieje ze wasza wiedza i doswiadczenie zaprocentuje i w moim przypadku!!

Aleksander
30-08-2013, 02:54
O ile wiem, a przyznam, że wiem raczej mało na temat ziemi ogrodowej, to są różne jej rodzaje. Humus jest jej specjalnym rodzajem, ale szczerze mówiąc za dużo o tym nie wiem. Może ktoś jest bardziej zorientowany?

Pozdrawiam
Natalia

mordd
01-09-2013, 10:13
Humus = próchnica. Ziemia z żyznej łąki powinna spełnić oczekiwania - czarna, pachnąca, bez zapachu zgnizlizny..... raczej nie do kupienia bo nie stosuje się czegoś takiego w czystej postaci w ogrodnictwie. Zastępstwem może być ziemia liściowa (wierzchnia warstwa rozłożonych liści z lasu liściastego, bez tego co niedawano opadło).

42d3e78f26a4b20d412==