PDA

Zobacz pełną wersję : Nieprzyjemne walenie kamieniami



HuboPL
30-08-2013, 13:08
Otóż mam kamienie ze żwirowni i nie są zbyt małe , a żwir akwariowy to może by dużo mniej szurał??.Bo już nie moge wytrzymać jak żółłw mi w nocy grzebie w tych kamieniach.Pomóżcie

MataManX
30-08-2013, 13:18
najmniej będą szurały elementy z większych kamieni przyklejone na silikon, krótko mówiąc im mniej i im większe będą kamienie tym mniejszy hałas ale jeśli uda się żółwiowi szarpnąć większy kamień to już jest niebezpieczeństwo zbicia akwarium. Musisz sam wypracować dobre dla ciebie rozwiązanie.

Łukasz Czura
30-08-2013, 13:25
Ja niedawno sprawiłem moim żółwiom nowe akwa w którym mam kamyczki ok. 1cm dł. i zainstalowałem ruszt do filtra dennego i żółwiki mniej chałasują. Jedna kratka (6.,5 x 13) kosztuje 1.50 zł. (kupuje się tyle aby zakryło całe dno) do tego trzeba doliczć 3,50 zł za kominek (wlot brudnej wody do filtra) na to wszystko kładziesz kamyczki i gotowe znajdziesz to na tej stronie http://www.aquaszut.pl/polish/akwa_filtr_denny.html lub w dobrych zoologikach. Całkowicie nie da się wyeliminować hałasu chyba że chcesz wsypać im piachu lub zostawić bez kamieni czego nie polecam.

Olcia
02-09-2013, 06:54
Trudno ja juz sie pogodziłam z tymi wieczornymi chwilami kiedy czytam coś lub ogladam a tu puk puk puk czasami mam wrażenie że zaraz pęknie akwarium lub żółw się zaklinuje na amen. Ostatnio Tuptuś "wojuje" z grzałką normalnie grzałka prawie pionowo staje i muszę go wyciągać z pod niej.
Chyba wreszcie niedługo bedę miała filtr ponieważ wujek sobie zmieniał akwa z rybkami i ma tego sprzętu trochę. No wreszcie Tuptuś będzie miał czyste i godziwe warunki!!!

Olcia

Yaqbi
04-09-2013, 07:50
Ja mam żółwia greckiego, który całe dnie (już od kilku miesięcy) od rana, czasem nawet 5 godzina, stuka w ściany. Myślałem, ze to kwestia zbyt małego terrariuem, zmieniłem je na ogromne, a gadzina dale wali w ściany. Też czasem nie mogę tego wytzymać, ale co zrobić?? Myślałem o owinięciu żółwia folią z bąbelkami, taką do transportu delikatnych przedmiotów :)
Może ewentualnie ktoś zna przepis na zupę żółwiową?? :)))


Pozdrawiam


Q

Aleksander
06-09-2013, 07:49
Niestety, jestem zdania, że żółwie takie jak grecki czy stepowy zawsze będą miały u nas za malo miejsca:( Nic im nie zastąpi swobodnej wędrówki. Oczywiście im większe terarium tym lepsze, ale wolności nic nie zastapi. Ale jeżeli już przymusowo tu są to musimy uzbroić się w cierpliwość, zapewnić jak najwięcej miejsca i znosić stukanie:)


Pozdrawiam
Natalia

42d3e78f26a4b20d412==