PDA

Zobacz pełną wersję : żwirek amonowy w akwa



stroozyk
30-08-2013, 13:34
Mam pytanie.. czy moge umieścić w akwaterrarium, w jakims niedostepnym dla żółwia miejscu, woreczek ze żwirkiem amonowym i czy coś mi to da?? Zółw jest młody, obecnie filtruje wode zwykłym filtrem wewnętrznym.. i do czasu, w którym nie zmienie filtra i nie przebuduje mu całkowice akwa, chciałbym zrobić coś takiego, dla spokoju ducha.. niewiem tylko czy to rozsądne..

krist
01-09-2013, 05:15
wrzucenie woreczka ze żwirkiem amonowym zbytnio nic nie da, ponieważ woda powinna przepływać przez żwirek jak to ma miejsce w filtrze np kubełkowym lub wewnętrznym w którym jest miejsce na różne wkłady (dwa lub trzy). Jeśli się da (nie wiem jaki masz filtr) można jakoś upchnąc żwirek razem z gąbką albo do woreczka wsadzić nawierconą rurke połączoną a wylotem z filtra. Tylko jest jedno ale wszystko musi być przemyslane i mocno połączone!!! bo inaczej gadzina rozniesie to w drobny mak...

mordd
01-09-2013, 09:39
Albo spróbuj umieścić go przy wylewie filtra, tak, żeby przefiltrowana woda przepływala przez żwirek. W sumie jeśli codziennie podmienisz część wody (po prostu wylewając kubkiem starą i wlewając nową) osiągniesz ten sam skutek....

42d3e78f26a4b20d412==