PDA

Zobacz pełną wersję : upadek żółwia



Tosiek
31-08-2013, 02:26
Dzisaj rano muj żłw gdy wziąłem go na ręce spadł mi (wyrwał się ) i spadł na ziemię czy cos mu moze być????????

dr Robert
31-08-2013, 02:33
Żółwie są wrażliwe na upadki. Miałem przypadek śmierci przy upadku z wysokości 0,5 metra, a bywają sytuacje gdy żółw spada w trawę z drugiego piętra i przeżyje. Zależy od tego w jaki sposób spadnie. Pozostaje tylko obserwacja zwierzęcia czy normalnie się zachowuje.

MataManX
31-08-2013, 02:49
Praktycznie nie ma możliwości pomocy takiemu żólwiowi bo jeśli by miał uszkodzone organy wewnętrze szansa że ktoś się podejmie operacji jest znikoma tym bardziej przy takim małym gadzie jak twój. Wszystko zależy od tego na jakie podłoże upadł. Musisz go obserwować czy się nie poranił i czy nie ma krwotoków z pyszczka, nozdrzy lub kloaki. W wypadku mojego żółwia było kilka groźnych upadków i w przy nich najbardziej była narażona głowa którą sobie ranił o pancerz gdy nie zdążył jej schować. Obserwuj swojego gada i bądź sobrej myśli

Neno
31-08-2013, 15:27
mojej dziwczynie moj zolw kiedys wypadl z 1.5m i jeszcze sie o umywalke obil biedaczysko...nic mu nie bylo i ma sie dobrze...nawet nie mial zadrapania...spoko spoko....zolw to nie jajko :)

MataManX
31-08-2013, 15:49
Nie znasz przysłowia że są ludzie co nawet kamień potrafią zepsuć ?? żółw może zgunąć źle upadając gdy nie zdąży schować głowy i znajdzie się ona między twardym podłożem a pancerzem. Ale na szczęście Tosiek z tego co wiem zachowuje się normalnie i żyje więc będzie good pewnie

42d3e78f26a4b20d412==