PDA

Zobacz pełną wersję : Węgiel Aktywny



rafal
04-09-2013, 12:11
Witam! Posiadam od niedawna filtr AquaEl FZK1. Jednym z wkładów jest węgiel aktywny, w sklepie powiedzieli mi żeby po tygodniu go wyjąć.Gdy go wyjąłem po dwóch dniach woda była mętna!!! Włożyłem węgiel do filtra i po paru godzinach woda była czysta. Co robić? Czy węgiel aktywny jest szkodliwy dla żółwika???

krist
04-09-2013, 14:20
Nie, węgiel jest pochłaniaczem toksycznych związków chemicznych, akwaryści stosują go przeważnie tylko po okresie leczenia rybek antybiotykami i innymi lekarstwami aby je wyeliminować z wody. w przypadku żółwi można go stosować jako stały wkład filtra (oczywiście po paru m-cach zmieniamy) -- jest to moje zdanie już rok stosuje węgiel aktywny plus żwirek amonowy (1/1) jako jeden z wkładów i wode mam klarowną i jeszcze nigdy nie śmierdziała!!!! oczywiście profilaktycznie i tak musisz podmienić kilka litrów wody na tydzień.
ps. mam ten sam filtr.... dodatkowo zabezpiecz króciec ssawny aby się nie rozłączył (np. owiń łączenie taśmą klejącą jest to słaby punkt tych filtrów) bo jesli masz małą gadzine może jej wessać/wciągnąć główke..... (śmieszne? wcale nie ja tak miałem i gadzina cudem żyje!!! przez 6 godzin leżała nieprzytomna..)

rafal
05-09-2013, 09:11
Dzięki!!!!za odpowiedź!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==