PDA

Zobacz pełną wersję : wymioty żółwia



Yaqbi
04-09-2013, 13:09
czesc. mam zółwia greckiego i dzisiaj właśnie zauwazyłem po powrtocie do domu, że zwymiotował..... co mam zrobić w takiej sytuacji? Nie moge iśc do Veta bo nie ma u nas takiego specjalisty....

MataManX
04-09-2013, 13:13
OPisz jak wyglądało to co zwymiotował. Co to było? W jakim stopniu było strawione ?

Yaqbi
05-09-2013, 06:12
Żółw zwrócił to, co zjadł rano. Pokarm był lekko tylko 'zmymłany'.
Rano dostał sieka ną cykorię. Rzucił się na nią, więc być może że zjadł za
dużo, bo ostatnio nie miał apetytu, nawet po kilku dniach głodówki.

Dziś rano żółw zachowywał się normalnie, ale nie wiem, co mam robić:
podawać pokarm, jakieś leki, czy co??

Q

Natkas
05-09-2013, 09:44
mojemu czerwonolicemu czasem zdarza sie zwymiotowac jak podam mu na raz zbyt duza porcje i za szybko/za duzo zje. na razie dziś juz nic mu nie dawaj, obserwuj, jak troche sie przeglodzi i bedzie wszystko dobrze to dopiero go nakarm i zobacz jak bedzie sie zachowywal nastepnym razem.

Radek. P.
05-09-2013, 13:28
Moje czerwonolice też kiedyś zwymiotowały. Po dostaniu tłustej wieprzowiny. Teraz wgóle nie daję im mięsa kręgowców lądowych. Zresztą później przeczytałem, że jest równie zdrowe dla żółwi, co fast foody dla nas.

Aleksander
06-09-2013, 07:41
Problem mogą być jakieś pasożyty. Jeden z naszych żółwie był trzy razy odrobaczany zanim pozbył sie robali. W okresie silnego zarobaczenia, od razu po zamieszkaniu u nas, gdy się rano rozgrzał zdarzało mu się wydalać (po długich męczarniach i próbach "odkaszlnięcia") sluz z resztkami jedzenia. Machał przy tym żałośnie łebkiem i wycierał dziób łapkami. Po odrobaczaniu minęło jak ręką odjął.

Pozdrawiam
Natalia

Yaqbi
06-09-2013, 11:57
Witam,
od dwóch dni wszystko wydaje się być w porządku, tzn. żółw zachowuje się normalnie, je normalnie i nie znalazłem więcej wymiotów. Podejrzewam, że
był to efekt przekarmienia, lub zbyt łapczywego jedzenia, a może szok po przeniesieniu do wielkiego terrarium. Zobaczymy, co będzie dalej, pozdrawiam


Q

Yaqbi
10-09-2013, 05:29
A jednak wymioty powtórzyły się. Nie wiem już o co chodzi. Zauważyłem, ze żółw wymiotuje tylko świeżym pokarmem (wtedy cykoria, wczoraj ogórki). Pomiedzy tymi posiłkami zółw dostaje gotową karmę suchą, której nie zwraca.
Moje obawy nasiliły się , ponieważ po wczorajszych wymiotach, dziś żółw nie zachowywał się w normalny dla niego sposób, tzn. obudził się, poleżał chwilę z zamkniętymi oczami, po czym zakopał się bardzo głęboko (przeważnie zagrzebuje się tak, ze widać prawie cały pancerz).
Dodam jeszcze, że drugi żółw (nie są trzymane razem) stepowy dostaje to samo jedzenie i jemu nic się nie dzieje.
Proszę o analizę objawów i ewentualną pomoc.

pozdrawiam

Q


P.S. Żółw od tygodnia mieszka w nowym, wielkim terrarium, jeżli to może mieć jakiś związek

42d3e78f26a4b20d412==