PDA

Zobacz pełną wersję : roślinki dla żółwia



Yola
10-09-2013, 11:19
Witam,
mam 4-letnią żółwice czerwonolica, ktora nie jada roslin (oprocz gotowego pokarmu - mieszanki). Probowalam juz z rzesa ale jej to zupelnie nie rusza. Moze warto sprobowac z jakas "wsadzana" roslinka?
Jakie gatunki jej nie zaszkodza?
A moze jakies najbardziej lubi?
I czy to wogole cos da?
Dzieki za info :)
Yola

MataManX
10-09-2013, 11:29
Spróbuj z kabombą lub moczarką kanadyjską. Po kilkudniowym przegłodzeniu na pewno zje :)

bruenor
11-09-2013, 04:35
moje nie odpuszczą moczarce kanadyjskiej... znika całkowicie po ok. 3-4 godz.

Jędrek
11-09-2013, 12:39
Poki można jeszcze coś znaleźć, weź próbki wszystkich wodnych i dawaj. Takoż poproś w zoologiku kilka gatunków. Może na coś się skusi.

mordd
12-09-2013, 09:09
Jest koniec sezonu ogrodniczego - takie rosliny jak pistie i hiacynty wodne kosztuja teraz grosze bo nie oplaca sie ich przetrzymywac przez zime - za 2,5 kilo! roslin plywajacych zaplacilem 3 zl w centum ogrodniczym w Lesznie. Mozna spokojnie testowac, a pistie bardzo chetnie jedza. Z wyzej wymienionych lepsza moczarka bo cabomby czesto kaprysza i kiepsko rosna - moczarke mozna produkowac na kilogramy. rownie latwe sa wszelkie plywajace paprocie wodne z rodzaju Ceratopteris - po prostu wrzuca sie je do wody - cieplej i dosc dobrze oswietlonej - rosna blyskawicznie. (Przepraszam za brak polskich fontow).

Sektor
12-09-2013, 14:29
W roślinki wogóle nie opłaca się inwestować, chyba że ma się spokojnego żółwika albo zrobi się osłonke. Ja co kilka dni kupuje nowe bo mój mały szatan potrafi porozwalać wszystko w kilka godzin, zostają tylko (połamane) łodygi, a reszta np. listki i igiełki zapychają mi filtr. Ale żółwie bardzo uwielbiają rośliny, mój lubi na nich się bujać i spać, tylko jak by pomyślał i nie psół co rusz nowych to by miał je dłużej :))

mordd
13-09-2013, 02:58
Miałem na myśli "inwestowanaie" w nie jako pokrm lub do dalszej, oddzielnej hodowli z tym samym przeznaczeniem :). Dla tego muszą być tanie, łatwe w uprawie i chętnie zjadane.....

piotr
13-09-2013, 10:47
Próbowałaś ze zwykłym mleczem? Moje uwielbiają.

p.

Lutek666
14-09-2013, 07:26
Możesz spróbować moczarkę kanadyjską.

42d3e78f26a4b20d412==