PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy!!!!!!



paulako
12-09-2013, 11:43
Mam problem o 3,5 roku mam żółwie czerwonolice i niedawno moje żółwie zaczęły tak jakoś dziwnie gwizdać. Nie wiem co robić bo nigdy coś takiego się nie działo. Jeśli u kogoś żółwie także gwizdały to proszę o jak najszybszy kontakt. Z góry dziękuję!!!!

Jędrek
12-09-2013, 12:04
Jak chcesz szybko, to od mało zorientowanego czyli mnie. Później wypowiedza się (mam nadzieję) lepsi fachowcy.
Żółw jest przeziębiony. Na 80%. Szukaj kontaktu z weterynarzem (masz ZOO). Może pomóc podniesienie temperatury wody do 30 stopni.

igck
12-09-2013, 12:25
Prawie napeno jest przeziębiony lub ma zapalenie płuc lub inny problem związany z układem oddechowym. Ale na wszelki wypadek poczekaj aż się wypowie jakiś wet.:)

Wojtas501
12-09-2013, 12:34
Świsazczący oddech świadczy o przeziębieniu żółwia. Jeśli nie zaobserwowałeś dodatkowych objawów jak np. puszczanie baniek nosem i kichanie to najprawdopodobniej jest to początkowe stadium choroby. Powodem przeziębienia może być zbyt niska temperatura w akwaterrarium, zbyt duża różnica temperatur pomiędzy powietrzem a wodą lub też przeciągi. Powinieneś podnieść temp. w terrarium do 28-30 stopni, jeśli żółw jest tylko przeziębiony to właśnie taka poprawa warunków powinna pomóc, lecz gdy głośny oddech nie ustąpi skontaktuj się z weterynarzem.

kazz
12-09-2013, 15:31
Zgadzam sie z porzednikami, iz jest to przeziebienie, albo co gorsza zapalenie pluc.

To gwizdanie spowodowane jest tym, ze drogi oddechowe sa nieczyste, a tym samym powietrze nie moze sie swobodnie przemieszczac.
Na pewno powinienes podniesc temperature wody i powietrza w akwa do 28-30 stopni, postarac sie aby temperatura powietrza zawsze byla wyzsza o ok. 2 stopnie (bardzo czesto wlasnie duze roznice temperatur powoduja chorobe, albo przeciagi, czasem nawet przegrzanie zwierzaka...). Mozna do tego zaserwowac zolwiowiom witaminki i podawac je podczas karmienia. Mysle ze to powinno pomoc jesli to tylko przeziebienie.

Jesli zauwzysz u zolwia inne objawy chorobowe np kichanie, puszczanie babelkow z nosa podczas plywania, trudnosci w lapaniu powietrza (lapanie powietrza dziobem) albo ze plywa jakos dziwnie przechylony to bedzie oznaczalo ze jego stan jest o wiele gorszy (zapalenie pluc), wtedy jak najszybciej nalezy udac sie do weterynarza, ktory zna sie na gadach.

pozdro!

42d3e78f26a4b20d412==