PDA

Zobacz pełną wersję : Jak żółw sobie radzi gdy sie przewróci??



Lutek666
14-09-2013, 07:13
Mam pytanie: jak żółw radzi sobie, gdy np.: gdzieś na plaży przewroci się do góry nogami czy wtedy umiera. A jeśli nie umiera to w takim razie jak spowrotem przewraca się na brzuch??

InneCzasy
14-09-2013, 07:23
hehe :D Taki zółw czeka, aż nadejdzie pomoc ze strony innego zółwia :D
nie umiera :D po prostu się obraca, choć niektóre słabe osobniki mogą mieć z tym problem.

Luiska
14-09-2013, 10:19
Żółwie aby się przewrócić do odpowiedniej dla nich pozycji używaja najczęsciej głowy :) Myśle że czerwonolice nie powinny mieć z tym problemu (mój nie miał) ale lądowym moze sie nie zawsze udac :) (mój tylko nieraz przewraca sie)

Jędrek
14-09-2013, 15:34
Lądowe mają skorupkę bardziej wypukłą, żeby łatwiej było im sie obrócić, wodne poświęciły to na rzecz mniejszych oporów, a morskie są jeszcze bardziej plaskate więc przewrócenie na grzbiuet unieruchamia je, o ile nie złapia jakiegos zaczepienia. Lądowe prawie zawsze obrócą się na tyle, zeby sięgnąć do czegos łapą, ale myslę, że czasami, jak mają pH, to giną.

MataManX
15-09-2013, 16:09
Tu bym się troche sprzeczał co do zdolności lądowch bo one maja z kprzewróceniem się problemy właśnie przez wysoko wysklepiony pancerz - obrudone nie sięgają głową ani konczynami do ziemi. Mogą jedynie balansować i szukać zaczepienia dzięki któremu sobie poradzą.

Morskie fakt faktek obrucone są praktycznie skazane na śmierć ale one są i tak bardzo niezgrabne na lądzie wiec nie jest to nic dziwnego.

W najlepszej sytuacji są żółwie o trybie życia wodno - lądowym które mają pancerz lekko kopulasty ale na tyle płaski że dosięgają głową do podłoża i radzą sobie z obruceniem się :)

marioh
15-09-2013, 18:22
Mata...zgadzam sie z toba,ale jak mozesz to pokaz jak wyglada twoja zolwica,bo np.moja (tak mysle) ma sporo "wysklepiony" pancerz jak na swoj wiek.Oczywiscie w zadnym wypadku jej to nieprzeszkadzalo w obracaniu sie w lecie (mase razy to robila),bo jest w dobrej kondycji - i to mnie cieszy. Mysle,ze widzialem twoja na stronie Jojka,ale to pewnie stare zdjecie i chcialbym porownac je z tamtym ktore bylo.
Pozdrawiam goraco.

MataManX
16-09-2013, 02:41
Zdjęcia na stronie Jojka są już troche stare - mają ponad rok ale żólwica nie zmieniła się zbytnio od tamtego czasu. Urosła 2 cm ale profil pancerza jest nadal bardzo podobny.

mierob
22-09-2013, 06:11
Witaj!
Żółw nie ma problemu z tym aby się odwrócić po wywrotce, ale zauważyłem, że wodny potrzebuje właściwy poziom wody. Gdy jest za mało wody to troszę się może pomęczyć z odwróceniem! Jak jest zdrowy i wody ma OK to się nie martw bo da sobie sam z tym radę!

42d3e78f26a4b20d412==