PDA

Zobacz pełną wersję : żółwiak chiński



tvfan
16-09-2013, 04:20
Jak urządzić terrarium dla żółwiaka chińskiego ? (chodzi o to żeby było dekoracyjnie i "ergonomicznie" dla żółwiaka). Czy ma ktos na sprzedaż ż.ch.? Czy żółwiak kolcowaty (spiniferus) jest dostepny w handlu ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

kazz
16-09-2013, 07:33
Poczytaj sobie o zolwiaku tutaj : http://www.terrarium.com.pl/zolwiakchinski.php

Raczej nic dekoracyjnego w akwa nie umiescisz bo on lubi sie zakopywac itd wiec wszystko by zniszczyl...

pozdro!

tvfan
17-09-2013, 10:59
Ok dziekuje bardzo.

mzimin
25-09-2013, 04:05
Watpie zeby cos ci sie udalo zrobic na stale. Mam jednego zolwiaka i to straszyn rozrabiaka. Mam w akwa takie duze kamienie ktore mu ukladam w cos rodzaju schronienia tzn. dwa po bokach i jeden na nich ale on skubany woli wzazc taki kamien na plecy i sobie z nim polazic. Tak wiec raczej nic dlugo ci sie nie utrzyma a na pewno nie rosliny.

ZIEMAS
25-09-2013, 15:25
Hoduję samicę Żółwiaka Ch. od wielu lat.Rególarnie znosi jaja i kiedy była kryta miałem z tych jaj młode.Terrarium musi być,niestety dosyć ascetyczne, skąpo wyposażone. Żółwiaki przepadają za ukrywaniem się w głębokim piasku na dnie akwarium.Wiem piasek jest bardzo niewygodny przy zmianie wody.Można umieścić duży kamień tak aby wystawał ponad wodę i żółwiak mógł nań włazić a u podnóża
szukać na dnie bezpiecznej kryjówki.Głębokość wody=długość gada.Rośliny tak, ale w tle i niedostępne-żółwiaki wbrew pozorom doskonale się wspinają .Moja samica miała ląd do dyspozycji, ale wychodziła tylko na czas składania jaj. Aktualnie hoduję sporo innych ,dużych żółwi i chętnie ją sprzedam . Było by fantastycznie gdyby mogła mieć partnera ,chociaż dorosłe żółwiaki należy trzymać osobno!(można akwarium przedzielić wysoką szybką)
Oto kilka rad starego zgreda.Proszę o dokładniejsze informacje o Twoim pupilu-wielkość,płeć.
pozdrowienia Ziemas

42d3e78f26a4b20d412==